Glinka to jedno z najprostszych i najstarszych lekarstw poznanych przez człowieka. Jej działanie polega na wyciąganiu z organizmu wszelkich szkodliwych substancji na zewnątrz. Dzięki takim właściwościom glinka łagodzi bóle stawów, mięśniowe, stany zapalne, a także wyciąga zanieczyszczenia z płynów ustrojowych. Pomimo takich właściwości wykorzystywana jest głównie w kosmetyce pod postacią różnego rodzaju maseczek do pielęgnacji i oczyszczania cery. Tymczasem możliwe jej zastosowanie jest znacznie, znacznie bardziej szerokie.

Glinka zielona, a problemy skórne

glinka zielona

Najbardziej oczywisty sposób stosowania glinki zielonej to problemy dermatologiczne. Okłady z niej przyspieszają gojenie się wrzodów, czyraków, które dzięki jej pomocy są naturalnie wchłaniane przez organizm. Często stosuje się ją przy takich problemach skórnych jak np: egzema, trądzik, półpasiec, a także w stanach zapalnych, na podrażnienia czy oparzenia.

Glinka zielona, a bóle stawów

Stosując glinkę pod postacią okładów można pomóc sobie w bólach mięśniowych i stawowych. Glinka zielona ma za zadanie złagodzić ból spowodowany naderwaniem ścięgna, skręceniu, zwichnięciach, stanach zapalnych stawów. Dodatkowo zmniejsza opuchliznę i łagodzi stany zapalne.

Glinka zielona, a odtruwanie organizmu

Glinka zawiera bardzo dużą ilość krzemionki, która to ułatwia usuwanie glinu z organizmu. Glin, czyli aluminium jest jedną z głównych substancji wywołujących chorobę Alzheimera. Glinka zielona, a uroda Najpopularniejsze użycie glinki - jako maseczka na skórę. Świetnie oczyszcza cerę i usuwa z niej zanieczyszczenia. Można ja również stosować na włosy. Po nałożeniu na skórę głowy wzmacnia korzonki włosów i przyspiesza ich porost. Ważnym jest, by pamiętać, że w trakcie przygotowywania maseczki najlepiej jest użyć drewnianej lub plastikowej łyżki. Jakikolwiek kontakt glinki z metalem może zaburzyć jej dobroczynne właściwości. Taka sama zasada obowiązuje jeśli chodzi o naczynie w którym jest przygotowywana.

Glinkę można... jeść?

O dziwo, glinkę zieloną można także przyjmować wewnętrznie. Spożywanie glinki odkaża przewód pokarmowy i łagodzi podrażnienia i stany zapalne w przełyku, żołądku i jelitach. Część z składników odżywczych w niej zawartych będzie absorbowane w jelitach, skąd będą dalej przenikały w głąb organizmu. Jest to świetny sposób na zaopatrzenie ciała w potrzebne substancje takie jak np. wapń. Glinka ma również zdolność pochłaniania promieniowania radioaktywnego. Z tego powodu zaleca się stosowanie jej po wykonaniu np. zdjęcia rentgenowskiego. Glinka zielona jest znakomitym specyfikiem pomagającym w wielu dolegliwościach. Dodatkowo jej niski koszt sprawia, że może z niej korzystać właściwie każdy, niezależnie od stanu finansowego.