Szkatułki pełne wspomnień

szkatułka
Drewniana szkatułka ozdobna
szkatułka

Drewniana szkatułka ozdobna

Wbrew temu, co niektórzy sądzą, małe dziewczynki nie są wcale identyczne. Ich osobowość różni się wyraźnie między sobą. Mają swoje metody spędzania wolnego czasu, swoje preferencje, sympatie i antypatie. Czasami ludziom się wydaje, że wystarczy, iż dzieci są w podobnym wieku, by chciały się ze sobą bawić. A czy ktokolwiek z nas, dorosłych, za główne kryterium zawierania przyjaźni uważa obchodzenie urodzin w tym samym roku?

Miejsce na wyjątkowe kolekcje

Obok typu chłopczycy i małej księżniczki wśród dziewczynek wybija się często typ kolekcjonerki. Taka osóbka ma na półce niezliczone szkatułki ze skarbami. W każdej szkatułce przechowuje co innego: są tam i zasuszone kwiaty, i stare monety, wstążki i koronki, zakładki do książek (niektóre nawet własnoręcznie wykonane), koraliki i perełki. Czasami osobom postronnym trudno się zorientować, co dany przedmiot oznacza albo nawet czym jest, ale jedno jest pewne – każdy z nich ma niepodważalną wartość sentymentalną.

Szkatułki jako pomysł na prezent

Nasze babcie czy mamy  w swoich szkatułkach przechowywały kolekcję guzików, którymi potrafiły się godzinami bawić. Młodsze pokolenia w szkatułka zbierały wycinki o ulubionych serialach, gwiazdach filmowych, wywiady. Dzisiaj te same szkatułki możemy ofiarować naszym bliskim w prezencie. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych takich jak birdsoflove.pl szkatułki i pudełka ozdobne są dostępne w wielu rozmiarach. Odpowiedni dobrane z powodzeniem służą one za pojemniki na biżuterię, można w nich przechowywać także kosmetyki – cienie do powiek, tusz, puder, szminki i korektory.W końcu przeglądając swoje szafy wielu z nas musi przyznać – tendencja do kolekcjonowania wcale nie jest domeną wyłącznie małych dziewczynek…

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów