Klasyczne tablice kredowe powoli wypierane są z rynku przez nowoczesne magnetyczne tablice suchościeralne. Tego typu konstrukcje w zasadniczy sposób nie różnią się od swoich poprzedniczek (też można na nich pisać lub rysować). Z drugiej jednak strony, pozwalają na pisanie po ich powierzchni wygodnymi w użyciu markerami, a nie brudzącą dłonie kredą, co w znaczący sposób wpływa na ich funkcjonalność. Nowoczesne tablice suchościeralne dla dzieci są na ogół przedmiotami o niewielkich gabarytach. Standardowo mogą być wyposażone w stojak lub specjalne mocowanie, które pozwala na zawieszenia tablicy na ścianie lub na meblach. Ramy tablic suchościeralnych dla najmłodszych mogą być drewniane lub aluminiowe (młodsi odbiorcy preferują raczej kolorowe, lakierowane ramy drewniane), a same tablice zwykle z automatu są tablicami magnetycznymi, do powierzchni których można przyklejać kolorowe magnesy lub inne, wyposażone w magnes przedmioty.

Standardowe akcesoria, które warto kupić zawsze wtedy, gdy kupujemy tablice suchościeralne dla dzieci to m.in. różnokolorowe markery oraz gąbki. W przypadku gąbki, najlepiej zdecydować się na kupno gąbki wyposażonej w niewielki magnes, dzięki czemu bez problemu będzie można przytwierdzić ją do magnetycznej powierzchni tablicy. Oczywiście zwykła gąbka do tablic suchościeralnych dla dzieci również spełni swoją rolę, niestety taki przedmiot może szybko się zapodziać. W takiej sytuacji dziecko zamiast gąbki, do starcia tablicy może użyć rękawa swojej bluzeczki lub innego przedmiotu, który akurat będzie miało pod ręką, a przecież każdy rodzić chciałby uniknąć tego typu sytuacji.

Inne użyteczne akcesoria to m.in. różnokolorowe magnesy – przydatne, gdy kupujemy tablice suchościeralne dla dzieci w wersji magnetycznej. W sklepach znaleźć możemy wiele klasycznych magnesów w kształcie kolorowych kółek, kwadracików, trójkątów lub prostokątów. Tego typu przedmioty idealnie nadają się do mocowania na tablicach karteczek z rysunkami lub po prostu do układania na powierzchni takich tablic różnorodnych, atrakcyjnych dla dziecka wzorów. W sprzedaży coraz częściej znaleźć można również kolorowe magnesy w formie literek i cyferek, a także zwierzątek, bajkowych postaci lub innych atrakcyjnych dla najmłodszych figurek. Tego typu magnesy to doskonała okazja do tego, aby zachęcić dziecko do nauki czytania, pisania lub liczenia. Same magnesy mogą być również dobrą inspiracją do zabawy. Kolorowe figurki pozwalają na tworzenie obrazkowych historii, dzięki którym dziecko rozwija swoją wyobraźnię i przy okazji ciekawie spędza czas.