Wczasy nad Bałtykiem to doskonała okazja do przyjrzenia się różnorodności automatów zarobkowych dostępnych na polskim rynku. Nawet najmniejsze nadmorskie wioski mają swoje mini deptaki, na których znajdziemy mnóstwo konstrukcji tego typu. Jednym z najlepszych przykładów takich automatów są różnego rodzaju bujaki dedykowane dla najmłodszych dzieci oraz automaty z mini zabawkami ukrytymi w kolorowych kulkach. W większych lokalach znaleźć możemy różnego rodzaju symulatory, stoły z piłkarzykami, cymbergaje, rzutki, flippery, stoły bilardowe i mnóstwo innych. Tego typu atrakcje to prawdziwa zmora rodziców, a jednocześnie wielki zysk dla właścicieli lub najemców tych maszyn.

automaty zarobkowe

Warto pamiętać, że automaty zarobkowe (nie chodzi o urządzenia hazardowe) to w pełni legalny sposób na dodatkowy zysk dla sklepu, lokalu gastronomicznego czy dowolnie innego biznesu. Wystarczy odrobina miejsca na ustawienie tego typu sprzętu, jego zakup lub dzierżawa i już można zacząć liczyć na dodatkowe zyski. Z automatów zarobkowych korzystać możemy na dwa sposoby. Pierwszy, najbardziej opłacalny, ale i wymagający poniesienia stosunkowo dużych nakładów, to zakup takiego automatu na własność. Drugi sposób to jego wynajęcie od jednej z firm, która specjalizuje się w obsłudze i dzierżawie tego typu maszyn. W drugim przypadku nie ponosimy żadnych kosztów związanych z zakupem urządzenia, ale musimy dzielić się zyskiem z firmą, którą taki sprzęt nam wynajęła. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest dostęp do bezpłatnego serwisu – automaty zarobkowe dostarczone przez określoną firmę są pod jej pełnym nadzorem i jeśli jeden z nich ulegnie awarii to ta firma zajmie się jego naprawą lub wymieni go na nowy, w pełni sprawny automat.

Zysk, jaki przynoszą automaty zarobkowe, zależy od wielu różnych czynników. Jednym z najważniejszych jest miejsce, w którym taki automat zostanie ustawiony. Im lepsza lokalizacja, tym więcej osób będzie miało okazję do skorzystania z automatu, a tym samym perspektywa zysku będzie większa. Dlatego wiele automatów tj. bujaki czy wspomniane wcześniej maszyny z kolorowymi kulkami ustawianych jest w niewielkich sklepach spożywczych (miejsca często odwiedzane przez mamy z małymi dziećmi). Drugi czynnik to atrakcyjność samego automatu. Jeśli w najbliższej okolicy nie można znaleźć podobnego automatu, to szansa na zysk znacznie wzrasta. Ogólnie można przyjąć, że im automat bardziej profesjonalny i estetyczny, tym potencjalny zysk z jego użytkowania będzie większy. Trzecia kwestia to cena usługi-zabawy. Jeśli cena będzie zbyt wygórowana, niedostosowana do możliwość finansowych osób odwiedzających dany lokal, to zyski z takiego automatu będą minimalne.