Drony są obecnie wykorzystywane zarówno przez profesjonalistów, którzy zajmują się tworzeniem wysokiej jakości filmów i zdjęć, jak i amatorów, którzy upatrują w nich przyjemną rozrywkę. Drony są dostępne dla każdego, ogranicza nas wyłącznie nasz budżet.

Zdecydowana czołówka dronów

Zdecydowanym liderem wśród producentów dronów jest marka DJI. Drony DJI cieszą się popularnością ze względu na wysoką jakość sprzętu, a także jego możliwości. Marka regularnie wypuszcza kolejne, udoskonalone względem poprzedników modele, np. drony z kamerą. Dlaczego warto zainwestować w drony tego producenta, o tym kilka słów poniżej.

drony z kamerą

Najbardziej znana i ceniona linia dronów to Phantom. Dron Phantom jest dedykowany głównie specjalistom, którzy oczekują od swojego statku niezawodności. Jest to niezwykle ważne szczególnie w pracy służb ratowniczych, porządkowych i w monitoringu. Dron profesjonalny musi zatem posiadać ulepszenia, które ułatwiają wykonywanie zadań. Drony DJI są wyposażone w system Glonass, dzięki któremu pilot może jeszcze dokładniej określić pozycję urządzenia na niebie. Drony umożliwiają transmisję obrazu w HD, co jest niezwykle ważne w przypadku pracy filmowców, którzy mogą na bieżąco korygować ewentualne nieprawidłowości, zmieniać ustawienie drona itd. Marka DJI wykorzystuje także technologię przepływu optycznego DJI, która polega na wykorzystaniu specjalnego aparatu i fal dźwiękowych, aby ułatwić latanie nawet bez wsparcia przez GPS.

Dron z kamerą czy bez?

Niektóre modele można kupić bez kamery, a jedynie z odpowiednimi uchwytami. Wiele z nich jest jednak fabrycznie wyposażonych w kamery nagrywające w najwyższej jakości. Dron z kamerą jest wygodniejszy, ponieważ od razu mamy pewność, że kamera jest doskonale dopasowana do konkretnego modelu drona. Profesjonaliści, którzy na co dzień używają dronów w swojej pracy podkreślają zwłaszcza moc stosowanych przez DJI silników. Najnowszy produkt od DJI to Phantom 4, który jest najbardziej zaawansowanym technicznie sprzętem tej klasy. Dron potrafi sam omijać przeszkody, na które natrafia w trakcie lotu, a także posiada opcję podążania za pilotem. Dzięki tym funkcjom dron jest jednym z najbezpieczniejszych sprzętów, jakie do tej pory powstały. Dodatkowo, maszyna umożliwia dużo dłuższy lot niż inne modele- aż do 25 procent. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie trybu Active Track. Tryb ten daje możliwość automatycznego podążania urządzenia za konkretnym obiektem po jego uprzednim zaznaczeniu w kadrze i dwukrotnym kliknięciu na ekran smartfonu lub tabletu, za pomocą którego odbywa się sterowanie.