Pomysłów na prezent dla dziecka jest bez liku. Przykłady można byłoby mnożyć godzinami. I wcale nie muszą to być klasyczne zabawki, których szkrab zazwyczaj ma już bardzo wiele i nie wykorzystuje ich tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Warto zatem postawić na instrumenty klawiszowe, które stanowią niezwykle atrakcyjną propozycję na urodzinowy czy świąteczny pomysł, który wpłynie na rozwój zainteresowań smyka i jednocześnie zachęci go do rozwijania swoich umiejętności w wybranym kierunku. Jak donoszą naukowcy z Uniwersytetu w Ohio D.Southgate oraz V.J. Roscigno, dzieci uczące się gry na instrumentach muzycznych wykazywały większe zainteresowanie czytaniem książek oraz odnotowywały lepsze wyniki w matematyce.

Jak zatem widać, instrumenty klawiszowe to bardzo dobra inwestycja w prawidłowy rozwój smyka, który nakłada na ucznia obowiązek koncentracji, skupienia oraz wyciszenia. Tylko wtedy możliwe okazuje się przyswojenie wiedzy związanej z nutami, rytmem oraz liniami melodycznymi. Nie ulega wątpliwości, że tego typu umiejętności okazują się pomocne podczas kształtowania nauki na wielu instrumentach klawiszowych.

Nie mniej jednak, jeśli planujemy zakup tego rodzaju produktu na prezent dla bliskiej nam osoby, warto poszukać inspiracji w profesjonalnych sklepach muzycznych (np. http://fabrykadzwieku.pl/pol_m_Instrumenty-Klawiszowe-488.html, o ile ma być to podarunek dla starszego już szkraba. Sprzedawca nie tylko doradzi, który instrument klawiszowy okaże się lepszym rozwiązaniem, ale również wskaże, który z oferowanych będzie miał większe aspiracje do rozbudzenia wrażliwości muzycznej u ucznia.