W wielu mieszkaniach problem polega nie na tym, jak wyposażyć dane wnętrze, ale na tym, w jaki sposób zadbać o jego wielkość. Trudno jest nam nagle powiększyć mieszkanie, przebijając się do sąsiadów czy kupić większe lokum, jeśli nie mamy ku temu gotówki. Możemy natomiast zadbać o stworzenie wnętrza, które wizualnie będzie prezentowało się elegancko i stanie się większe, aniżeli jest w rzeczywistości.

Oczywiście do tego wszystkiego potrzebujemy odpowiednio wyposażenia. W wielu przypadkach konieczne jest stworzenie rozplanowanego z rozmysłem wnętrza od A do Z, aby móc stworzyć pomieszczenie rozświetlone, z podniesionym sufitem oraz o atrakcyjnym wyglądzie. Sprawdźmy, jak wizualnie sprawić, aby nasze mieszkanie stało się większe, aniżeli jest w rzeczywistości. Kolekcje wysokich wazonów znajdziecie Państwo pod adresem http://www.szklanewazony.pl/pl/c/Wysokie-wazony/82. wysokie wazony

Rzeczy podstawowe

Zanim zaczniemy inwestować w wysokie wazony czy inne, przydatne dodatki, musimy zastanowić się nad podstawowym wystrojem wnętrza. W przypadku niskiego, niewielkiego pomieszczenia warto zdecydować się raczej na barwy jasne, a już szczególnie biel na sufit; zostawiając kawałek pomalowanej na biało ściany zyskamy również optyczne podwyższenie pomieszczenia. Jasne barwy na ścianach będą świetnie powiększały wnętrze, zwłaszcza gdy dodatkowo postawimy na białe, lekkie firanki i zdecydujemy się zrezygnować z ciężkich zasłon. Fani mocnych barw mogą postawić na jedną ciemną ścianę – tę najlepiej oświetloną światłem dziennym, którą dodatkowo będzie można jeszcze rozświetlić innymi metodami.

Źródła światła

Drugą istotną sprawą, o której bardzo często się zapomina, są źródła światła we wnętrzu. Przede wszystkim dobrze jest zrezygnować z jednego, górnego światła na rzecz oświetlenia punktowego, a jeszcze lepiej – lamp podłogowych czy kinkietów. Te ostatnie, rozmieszczone np. na ścianie ciemnej, będą ją dodatkowo pogłębiać, co da nam efekt większego pomieszczenia z dużą ilością ciekawych zakamarków. Nie warto zapominać również o innych, sztucznych źródłach światła, choćby takich, jak świeczki. Można je umieścić w wysokich wazonach częściowo wypełnionych wodą czy wodnym granulatem, dzięki czemu do wnętrza przemycimy również nieco barw.

Co z dodatkami?

Generalnie im mniejsze jest wnętrze, tym mniej powinno być drobnych dodatków – będą one sprawiać, że całe pomieszczenie wygląda na zagracone. Warto zdecydować się przede wszystkim na wysokie wazony, najlepiej w formie szklanej z przezroczystego szkła. Jeśli takie wysokie wazony ustawiamy blisko okna, będą dawały nam ciekawe refleksy w dzień; wieczorem można ustawić w ich świeczki albo kwiaty, aby stworzyć ciekawy nastrój we wnętrzu.