Wśród wielu typów karniszy, jakie znajdziemy na współczesnym rynku produktów dedykowanych dla domu, na szczególne wyróżnienie zasługują karnisze elektryczne, czyli specjalny rodzaj zautomatyzowanego mechanizmu przeznaczonego do sterowania przesłonami okiennymi w sposób zdalny. Dzięki dużej różnorodności tego typu produktów każdy, komu zależy na unowocześnieniu wyposażenia swojego domu, może zdecydować się na zakup rozwiązania idealnie dopasowanego do jego indywidualnych potrzeb. Warto przy tym pamiętać, że bez względu na wygląd zewnętrzny, wszystkie modele karniszy elektrycznych gwarantują większą wygodę obsługi od karniszy typu tradycyjnego i to jest najważniejszą ich zaletą.

Funkcjonalność i wygoda

Rolety rzymskieTo główne z zalet charakteryzujących ten specyficzny rodzaj przedmiotów. Karnisze elektryczne, ze względu na zautomatyzowany system przesuwania zawieszonych na nich firan, zasłon czy rolet, są niezwykle wygodne w obsłudze, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z długimi, ciężkimi i wysoko zawieszonymi przesłonami. Takie rozwiązania od wielu lat stosowane są w obiektach konferencyjnych, hotelach czy biurowcach, w których występują duże przeszklenia i gdzie istnieje konieczność stosowania długich i ciężkich przesłon okiennych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby z tego typu rozwiązań korzystać również w zaciszu własnego domu.

Karnisze elektryczne do zastosowań domowych w ostatnich latach wyraźnie zyskują na popularności, co zawdzięczamy m.in. wprowadzeniem nowych, zdalnych sposobów sterowania tego typu urządzeniami. Dotychczas do sterowania karniszami elektrycznymi najczęściej wykorzystywano tradycyjne przełączniki instalowane w ścianach (na wzór włącznika światła) lub piloty. Dziś zamiast nich, coraz częściej korzysta się z pomocy domowej sieci Wi-Fi i urządzenia tego typu obsługuje się zdalnie przy pomocy smartfona, tabletu czy komputera. To stwarza zupełnie nowe możliwości, pozwalając sterować karniszami na większą odległość – gdy jesteśmy poza domem. Wystarczy tylko dostęp do Internetu.

Elegancki, nowoczesny wygląd

Rosnące zainteresowanie karniszami elektrycznymi ze strony klientów indywidualnych, zaowocowała zwiększeniem ilości dostępnych rozwiązań dedykowanych dla mieszkań i domów prywatnych. Dziś klienci indywidualni mogą wybierać spośród dziesiątek różnorodnych modeli karniszy elektrycznych wyróżniających się nie tylko nowoczesnym wyglądem, ale i wysokim poziomem dekoracyjności. Takie karnisze to niewątpliwy atut każdego, nowocześnie wyposażonego i w nowoczesny sposób urządzonego wnętrza.