Istnieją różne kosmetyki, nawet te przeznaczone do pielęgnacji brody. Niekiedy jest tak, że dana osoba chce zapuścić taką brodę, ale ma wysuszoną skórę, na czym też cierpią włoski zarostu, co w efekcie wygląda niekorzystnie. Wystarczy jednak nieco więcej czasu poświęcić na pielęgnację, aby wszystko się odmieniło. Preparaty przeznaczone do brody nie tylko poprawią jej stan i zapewnią higienę, ale też pozwolą odpowiednio wymodelować ową bródkę. Jednym z takich rozwiązań będzie zastosowanie środka, jakim to jest olejek do brody.

olejek do brody

Męski zarost na tapecie

Jest to na tyle pozytywne rozwiązanie, że zdecydowanie odżywia skórę, co ma wpływ na poprawę stanu zarostu. Głównie bowiem nawilża skórę i eliminuje suchość, która w tym przypadku jest najbardziej szkodliwa. Takich preparatów jest cała masa. Można tu wyróżnić olejki lawendowe, cytrusowe, w tym także mandarynkowe i wiele jeszcze innych. Te najlepsze spośród olejków wyposażone są w pipetę. Broda jest smarowana za pomocą palców, a olejek podobnie jak balsam należy rozsmarować na dłoni, po czym nanieść na skórę i brodę. Tu różnica polega na tym, że w odróżnieniu od kremów, pobieramy zawartość olejku do wspomnianej pipety i wypuszczamy tylko kilka kropli. Mogą to być 2-3 krople przy nie dużym, trzydniowym zaroście. Do średniej i dłuższej brody wystarczy już 5 kropel. Ważne aby w tym względzie nie przesadzać. To co jednak istotne, takie dawkowanie może być różne w zależności od preparatu. Dlatego też należy przeczytać dokładnie ulotkę, na której to będzie na pewno informacja na temat sposobu użycia. Tu warto aby taki olejek do brody został nałożony także w obrębie zarostu, co zapewni jeszcze lepszą skuteczność działania. Ponadto oczywistym jest, że preparaty dobrej marki nie będą miały żadnych skutków ubocznych, choć warto tu wcześniej wybadać, czy dana osoba nie jest uczulona na pewne związki.

Zupełnie nowa moda - broda

Te najlepsze olejki są produkowane na bazie naturalnych składników, gdyż chemia nie jest dobrą pożywką dla skóry. Pomimo, że tematem jest tu broda, jako zarost, to wszystko zaczyna się od skóry i o tym należy wiedzieć. Co jeszcze można powiedzieć na temat olejków? Na pewno dzięki takiej mieszance można odpowiednio wymodelować brodę. Poza świeżością warto wspomnieć o tym, że w zależności od preparatu można pozyskać jakiś przyjemny w odczuciu zapach, gdzie przykładem może być lekko owocowy zapach. Mogłoby to się wydawać dość dziwne, ale efekt jest pozytywny. Ponadto taki olejek bardzo wzmacnia zarost, co znaczy, że odpowiednio wymodelowana bródka nie straci swojego kształtu i będzie się doskonale trzymać, nawet kiedy to jest dłuższa.