mydło marsylskieMydło marsylskie ze względu na swoje właściwości uznawane jest za prawdziwą perłę wśród tego typu produktów. Jego wielowiekowa historia przeplata się z niezmienną do dziś recepturą. Dzięki temu mydło to jest tak wyjątkowe. Jak wskazuje sama nazwa, mydło to oryginalnie od wieków produkowane jest w Marsylii. W jego składzie znajdziemy wyłącznie oleje roślinne, sodę oraz wodę morską. No chyba, że mówimy o wersjach zapachowych, które wzbogacone zostały naturalnymi olejkami eterycznymi.

Wykorzystanie najlepszych składników, wyłącznie pochodzenia naturalnego sprawia, że mydło jest idealnym rozwiązaniem dla osób o wyjątkowo wrażliwej skórze, skórze zniszczonej, czy podrażnionej, a także dla alergików. Niezwykle delikatne może być stosowane także w pielęgnacji dzieci i niemowląt oraz w higienie miejsc intymnych, czy do przemywania ran.

Ponadto jego właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne sprawiają, że z twarzy znikają wszelkiego rodzaju niedoskonałości, w tym zaskórniki a koloryt skóry pięknie się wyrównuje. Decydując się na zastąpienie zwykłego mydła właśnie marsylskim, warto wiedzieć, że ze względu na rodzaj wykorzystanego do produkcji oleju, jest ono dedykowane różnego rodzaju skórze i cerze. I tak, mydło marsylskie lawendowe jest odpowiedzią na potrzeby skóry mieszanej i tłustej.Oliwkowe pielęgnuje skórę alergiczną, łojotokową, palmowe zniszczoną i szarą a arganowe dojrzałą ze zmarszczkami. Wybierając rodzaj idealny do swojej skóry, wybierasz gwarancję, że zadbasz o nią jak najlepiej.