W wielu wyprawkach na jednym z ważniejszych miejsc pojawia się chusta dla dziecka – może być ona ciekawym dodatkiem, który daje rodzicom nieco niezależności, a dziecku pozwala zaspokoić potrzebę bliskości. Z drugiej strony wiele osób nie rozumie idei chustowania dzieci, dlatego też powstaje wokół tego tematu sporo niedopowiedzeń i nieporozumień, mogących prowadzić do nerwowych sytuacji. Tymczasem chustowanie dzieci jest nie tylko zaspokojeniem ich naturalnej potrzeby bycia blisko rodzica, ale również wygodną alternatywą dla nosidełek, których popularność była ogromna już w latach 90. Okazuje się bowiem, że chusta dla dziecka nie tylko jest bezpieczniejsza dla malucha i lepsza dla jego rozwoju, ale również pozostaje w zupełnej zgodzie z biologiczną stroną życia człowieka.

Naturalnie i przyjemnie

Dziecko noszone jest przez matkę przez 9 miesięcy ciąży, potem zaś czuje potrzebę bliskości, zarówno dla rozwoju emocjonalnego, psychicznego, fizycznego, jak również i z powodów mechanicznych, np. pobudzania laktacji. Dobrze dobrana chusta dla dziecka gwarantuje tę bliskość bez ryzyka, ze któreś z rodziców będzie np. za bardzo obciążone. Co więcej, wiązanie dziecka w dobrze dopasowanej chuście dla dziecka to również gwarancja bezpieczeństwa fizycznego. Dziecko znajduje się wówczas w ergonomicznej pozycji, której raczej nie zapewniają przez pierwsze miesiące żadne nosidełka, zaś obciążenie kręgosłupa rodziców jest raczej minimalne – a wiec o wiele zdrowsze, z pozostawieniem wolnych ramion. chusta dla dziecka

Wygoda dla obu stron

Przede wszystkim noszenie dziecka w chuście jest doskonałym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcą zapewnić maluchowi bliskość, ale nie mają w planie rezygnować z innych aktywności. Chusta dla dziecka, zwłaszcza jeśli jest dobrze wybrana, a my nauczymy się ją szybko i skutecznie wiązać, ułatwia poruszanie się na krótkich i długich dystansach, zapewnia bezpieczeństwo i komfort dziecka i rodzica podczas np. prac porządkowych, spacerów, zakupów czy w wielu innych sytuacjach. To jest podstawowy powód, dla którego to rozwiązanie jest tak chętnie wybierane przez rzesze rodziców.