Gdy tylko w rodzinie czy wśród znajomych pojawi się nowy potomek, do świeżo upieczonych rodziców przychodzą goście, którzy chcą go podziwiać. Choć wiadomo, że takie wizyty nie powinny być długie i męczące, zwłaszcza dla matki, która często jest zmęczona po wysiłku porodowym, to jednak trudno ich zupełnie unikać. Z tego powodu każdy gość powinien uczynić je przyjemnymi i przynieść ze sobą jakiś prezent.

kosmetyki dla dzieci do kąpieli

Rodzice zazwyczaj potrzebują dużych ilości pieluszek jednorazowych, co jednak, gdy wiemy, że wszyscy planują zrobić im taki właśnie prezent, a chcemy podarować coś innego? Warto pomyśleć nad estetycznym, bezpiecznym oraz praktycznym zestawem kosmetyków dla dzieci do kąpieli – przydadzą się na pewno na każdym etapie życia dziecka.

Bezpieczne w stosowaniu

Oczywiście wszystkie stosowane preparaty powinny być bezpieczne w stosowaniu. Co to jednak oznacza? Przede wszystkim kosmetyki dla dzieci do kąpieli nie powinny zawierać parabenów czy SLS, które są po prostu niezdrowe dla delikatnej skóry. Te substancje drażniące mogą wywoływać stany alergiczne czy silne wysychanie naskórka. Dodatkowo warto, aby kosmetyki były pozbawione zapachów albo, by zapachy wynikały przede wszystkim z udziału ziołowych składników. Jeśli dziecko jest malutkie, to dobrze jest zainwestować w zestaw testowy, czyli kosmetyki w niewielkich opakowaniach, ponieważ sprawia to, że rodzice mogą je przetestować i wówczas kupić większe. W przypadku dzieci nieco starszych, np. rodzeństwa nowonarodzonego malucha, dobrze jest dowiedzieć się, czy nie występują żadne problemy ze skórą. Jeśli tak, to lepiej jest kupić sprawdzone kosmetyki do kąpieli dla dzieci w aptece niż próbować z nowościami z drogerii czy mniejszych sklepów.

Zestawy prezentowe

Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w specjalny zestaw prezentowy bądź stworzenie własnego zestawu, w którym znajdą się polecane i bezpieczne kosmetyki dla dzieci do kąpieli. Przede wszystkim powinien być tam specjalny szampon czy żel do mycia ciała oraz włosów. Forma żelu jest o tyle wygodna, że nie pozwala na rozlewanie kosmetyków dookoła, a ułatwia ich rozprowadzenie między dłońmi, a potem nałożenie na dziecięcą skórę. W zestawie powinny znaleźć się również chusteczki do mycia, a dla nieco starszych dzieci np. specjalny, naturalny płyn do robienia piany, który może dziecko zachęcić do regularnych kąpieli. Jako element praktyczny i humorystyczny możemy dorzucić do kosmetyków dla dzieci do kąpieli pływający termometr w formie słodkiej rybki czy podkładkę z pianki, zapobiegającą ślizganiu.