Szukając nowego stołu do salonu, który pozwoli doskonale połączyć wymiar praktyczny oraz estetyczny nie można przejść obojętnie koło takich produktów jak ławostoły rozkładane. Ich charakterystyczna konstrukcja oraz możliwość regulowania bazowej wysokości jak i (często) szerokości niesie ze sobą znacznie większy zakres opcji aranżacyjnych niż tradycyjne jednowymiarowe stoły.

Ławostoły rozkładane przeważnie posiadają powieszaną półkę bezpośrednio pod blatem dając możliwość postawienia tam drobnych drobiazgów oraz rzeczy, których trzymanie na samym blacie wpływałoby negatywnie na estetykę pomieszczenia. Salon do miejsce szczególne w każdym domu – stanowiące jego wizytówkę i punkt wyjścia do zrobienia odpowiedniego wrażenia na wszystkich odwiedzających. Walające się po stole lub okolicy, piloty od telewizora, gazety lub inne drobne przedmioty nie wpływają na korzystne zaprezentowanie ani swojej osoby ani swojego mieszkania. Ławostoły rozkładane szybko likwidują ten problem, pozwalając skutecznie zaoszczędzić miejsce i poradzić sobie z niesforną ilością dodatkowych domowych akcesoriów. Współczesne modele odznaczają się wyraźną designerską nutką ciesząc oko ciekawymi, apelującymi oraz niebanalnymi walorami estetycznymi.

W efekcie ławostoły rozkładane stanowią dopełnienie aranżacyjne, zdolne bez najmniejszego trudu do odnalezienia się dosłownie w każdym rodzaju przestrzeni (bez względu na styl w jakim została ona wykończona). Uniwersalizm tych mebli ceniony jest od lat przez klientów na całym świecie sprawiając, że są one kupowane coraz częściej zarówno do domów jak i mieszkań czy nowoczesnych apartamentów. Ławostoły rozkładane to inwestycja w wyjątkowy styl oraz funkcjonalność, połączenie to przynosi ze sobą szereg benefitów zarówno w krótko jak i długofalowym wydaniu, które pozwalają między innymi na lepsze i pełniejsze zrealizowanie swojej unikalnej wizji wykończeniowej.