Oświetlenie LED z roku na rok zdobywa coraz więcej użytkowników. Jego zalety są niewątpliwe i przekonały już wiele osób. Największą jest niezwykle niski pobór prądu, różnica w porównaniu do tradycyjnych żarówek jest kilkukrotna. Nie bez znaczenia pozostaje również ich długa żywotność znacznie przewyższająca standardowe rozwiązania. Firmy takie jak Orno specjalizują się w tego typu oświetleniu. Wśród ich produktów można znaleźć nie tylko centralne lampy, ale wiele oryginalnych rozwiązań, które nie tylko będą stanowiły ozdobę każdego domu, ale również wpłyną na codzienne funkcjonowanie.

LEDy w meblach

Marka Orno w swojej ofercie przedstawia bardzo ciekawy pomysł zastosowania tego typu oświetlenia. Wykorzystanie specjalnych opraw w konstrukcji mebli nadaje im wyjątkowy charakter. Dzięki niskiemu zużyciu energii i stabilnej pracy bez wydzielania ciepła jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie. Oświetlenie LED zastosowane w przeszklonym barku sprawia, że nasze alkohole będą prezentowały się naprawdę okazale. Z pewnością wszyscy goście zwrócą uwagę na tak oryginalny mebel.

Wykorzystanie LEDów w ogrodzie

Dla wielu osób, które posiadają na swojej posesji ogród stanowi on obiekt wielu trosk i starań. Na jego wizerunek wpływają nie tylko zadbane rośliny, ale również jego odpowiednia aranżacja. Bardzo popularne jest wykorzystanie niewielkich lamp solarnych, które energię skumulowaną w trakcie dnia wykorzystują podczas pracy po zmroku. Firma Orno przygotowała specjalne oprawy wykorzystujące oświetlenie LED, które doskonale sprawdzi się w takich warunkach. Minimalne zapotrzebowanie na prąd sprawi, że nawet w dość pochmurny dzień będą w stanie zebrać wystarczającą ilość energii do efektywnej pracy w nocy. Ciemne alejki oświetlone szpalerem takich lamp nadają ogrodowi wyjątkowej elegancji. Nie bez znaczenia jest oczywiście aspekt praktyczny, ponieważ znacznie ułatwiają poruszanie się w terenie po zmroku.

Oświetlenie LED z czujnikami ruchu

Innymi interesującymi produktami z oferty firmy Orno są oprawy zintegrowane z czujnikiem ruchu. Zastosowane sensora sprawia, że możemy zapomnieć o szukaniu włącznika, pozwala także na znaczne oszczędności, ponieważ światło jest wykorzystywane tylko wtedy, gdy jest potrzebne, a po zakończonej pracy wyłącza się automatycznie. Doskonale sprawdzają się do zastosowania na klatkach schodowych, dzięki czemu oświetlenie pracuje wyłącznie na poziomie, na którym wykryje ruch, a nie w całym pionie. Coraz więcej spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych decyduje się na wykorzystanie tego rozwiązania w swoich budynkach.