Dzieci to istoty, które w dniu narodzin mają ogromne potrzeby. Wydawać by się mogło, że tak małe istoty nie mają zbyt dużych wymagań, ponieważ na początku w dużej mierze śpią. Jednak nic bardziej mylnego, bowiem musimy zrobić wszystko, aby nasze dzieci były zdrowe i prawidłowo się rozwijały. Pomoże nam w tym utrzymanie prawidłowej higieny oraz odpowiednie karmienie. Na samym początku ważne będzie tylko mleko z piersi mamy lub mieszanki modyfikowane (w przypadku mam, które nie mogą karmić). Z czasem będzie można jednak pomyśleć o odpowiednim rozszerzaniu pokarmów.

Podstawy żywienia

kaszki holle

Zanim jednak rozpoczniemy rozszerzanie diety małego niemowlęcia musimy wiedzieć na co możemy sobie pozwolić i w jakim wieku. Nie zapominajmy, że tak maleńkie istoty nie mają zębów i nie mogą pozwolić sobie na pokarmy stałe, takie jak chociażby uwielbiane, polskie kotlety schabowe jakie czasem jedzą rodzice. Ich pokarmy muszą być podawane w formie papki. Już po czwartym miesiącu można pomyśleć o tym, aby w menu naszych pociech zagościły kaszki. Tylko nie zapominajmy wybierać kaszek pełnowartościowych, zawierających solidną dawkę witamin oraz składników mineralnych. Do takich produktów zaliczyć można kaszki Holle, które są bardzo popularne i cieszą się doskonałą opinią wśród wielu mam. Ich cechą charakterystyczną i jednocześnie ogromną zaletą jest fakt, że są one przyrządzane na bazie pełnego ziarna zbóż. Są one tak przygotowane, że każdy niemowlak na pewno poradzi sobie z ich spożyciem. Warto postawić na takie kaszki Holle, które zawierają w sobie najcenniejsze ziarna polskich, pełnoziarnistych zbóż.

Bezpieczny brzuszek maluszka

Kaszki Holle to również pewność, że brzuszki naszych dzieci i ukryte w nich układy pokarmowe będą w pełni bezpieczne. Są to kaszki lekko strawne, które na pewno nie będą powodowały żadnych wzdęć u naszych dzieci. Witaminy zawarte w ziarnach uwalniane są razem z ciepłem oraz wilgocią. Należy zaznaczyć, że firma Holle to ludzie, którzy już od bardzo dawna istnieją na rynku i robią wszystko z myślą o rosnących potrzebach naszych dzieci. Można być pewnym, że dzięki ich propozycjom (które dostępne są w różnej formie na rynku!) nasz maluszek zawsze będzie najedzony. Takie kaszki przyrządza się w bardzo łatwy sposób. Do tego może to być również świetna baza do tego, aby zacząć przygotowywać naszym dzieciom inne, bardziej treściwe posiłki. Są to wspaniałe, ekologiczne kaszki, które nie zawierają żadnych sztucznych substancji, co jest bardzo ważne, jeżeli chodzi o tak małe osoby.