Choć o komforcie spania w dużej mierze decyduje jakość zastosowanego materaca i stelaża, rama łóżka nie pozostaje bez znaczenia. Nie od dziś wiadomo, że estetyka, jak i design przedmiotów, które nas otaczają, wywierają olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie. To między innymi dlatego łóżka metalowe dla wielu z nas stanowią realizację marzeń o posiadaniu idealnej sypialni. Efektowne, niekiedy przyjmujące finezyjną postać, która w połączeniu z ażurową formą, kreuje w sypialni nastrój lekkości i optycznej przestronności. To rozwiązanie chętnie wybierane przez fanów minimalizmu i loftów – w szerokim tego słowa znaczeniu.  

Sypialnia nie musi przytłaczać!

  łóżka metaloweŁóżko sypialniane w tradycyjnej swej postaci to niejednokrotnie duży gabarytowo mebel. Sposobem, który pozwoli zachować pełną funkcjonalność mebla przy jednoczesnej eliminacji jej przytłaczającej formy są właśnie łóżka metalowe. Choć nawiązują do klasycznych modeli to jednak na ich przykładzie doskonale widać zabawę formą, która doskonale odnajduje się w nowoczesnych przestrzeniach. Ich starannie przemyślany projekt w połączeniu z wysoką jakością zastosowanych materiałów decyduje o trwałości i wytrzymałości. Niech nikogo nie zwiedzie lekkość ażurowej konstrukcji, która wbrew ogólnym przekonaniom jest bardzo odporna na uszkodzenia i stabilna, a przy tym niezwykle efektowna i atrakcyjna.  

Kolorystyka

  Najczęściej spotykane są łóżka metalowe w czarnym, matowym wykończeniu. Taka kolorystyka nie tylko bardzo dobrze wpisuje się w loftową, minimalistyczną stylistykę, ale również staje się wyrazistym elementem całego wystroju. Czasem jednak czerń nie okazuje się dobrym wyborem, szczególnie gdy zależy nam na delikatności i subtelności wystroju. Wówczas rozwiązaniem może być wybór łóżka w białej lub srebrnej kolorystyce. Decydując się na takie posunięcie zachowane zostaną niezbędne efekty dekoracyjne, przy jednoczesnym złagodzeniu ogólnego wyglądu wystroju. Jak zatem widać, metalowe łóżka skrywają w sobie ogromny potencjał, który niezależnie od wybranej opcji, pozostawiają duże możliwości aranżacji odpowiadające osobistym preferencjom.  

Metal i drewno – duet idealny

  Dla osiągnięcia jeszcze lepszych efektów wizualnych, ramy metalowych łóżek często wzbogacane są elementami drewnianymi. Taki zabieg ma na celu uatrakcyjnienie projektu i jednocześnie złagodzenie jego surowego charakteru. Nie wspominając już o tym, że w imponujący sposób harmonizuje się z pozostałym wyposażeniem sypialni. Zestawione z drewnianymi meblami w tej samej stylistyce zachwycą spójnym i zarazem łagodniejszym odbiorem całego pomieszczenia.