Jak dbać o włosy i mieć pewność, że będą one zawsze piękne i zdrowe? Doświadczeni fryzjerzy mają na to kilka sprawdzonych sposobów. Warto je poznać i wcielać w życie. Może się wtedy okazać, że zachwycać będą nawet włosy do niedawna osłabione i pozbawione blasku.

Po pierwsze – dbaj o właściwą dietę

Produkty Kemon

Włosy reagują na to, co jemy. Chcąc, aby zachwycały, powinniśmy więc przywiązywać dużą wagę do tego, co mamy na talerzu. Okazuje się, że szczególnie dobrym pomysłem jest w tym kontekście jedzenie ryb morskich, w tym zwłaszcza łososia. Jest on bogaty w białko, witaminę A, witaminy z grupy B i witaminę D, w jego składzie znajdują się przy tym również korzystne dla zdrowia i urody kwasy tłuszczowe omega-3. Włosy nie lubią też braku żelaza i często właśnie dlatego stają się cienkie i łamliwe. Warto więc zadbać o to, aby w codziennej diecie pojawiało się czerwone mięso, brokuły, kasza gryczana i jaglana oraz kakao.

Po drugie – pamiętaj o regularnej pielęgnacji

Jeśli włosy tego nie potrzebują, nie ma potrzeby ich codziennego mycia. Jeśli jednak nadchodzi czas na kąpiel, profesjonalne produkty Kemon w sklepie Fryzart sprawdzą się znacznie lepiej niż tani szampon kupiony w supermarkecie. Kosmetyki do pielęgnacji włosów to zresztą nie tylko szampon przeciwłupieżowy i odżywka. To właśnie zabiegi wykonywane w domowym zaciszu pozwalają na uporanie się z największymi wyzwaniami takimi, jak ich skłonność do przetłuszczania się i wypadania oraz rozdwajanie się końcówek.

Po trzecie – odwiedzaj dobre salony fryzjerskie

Podcinanie końcówek w salonie fryzjerskim to absolutne minimum, z całą pewnością jednak nie jest to jedyny zabieg, na jaki możemy się zdecydować. Jeśli włosy są bardzo zniszczone, warto pomyśleć o profesjonalnych zabiegach pielęgnacyjnych. Ich dopasowanie przez fryzjera będzie lepszym rozwiązaniem niż samodzielny wybór sposobu wzmacniania włosów. Mamy przecież do czynienia z osobą doświadczoną, posiadającą produkty Kemon i inne doskonałe kosmetyki i wiedzącą, jak ich dobrze używać.

Po czwarte – korzystaj tylko ze sprawdzonych kosmetyków pielęgnacyjnych

Niekiedy kiepska kondycja włosów nie jest wcale rezultatem naszej niefrasobliwości, ale konsekwencją stosowania niewłaściwych kosmetyków. Włosy z problemami nie lubią niskiej jakości szamponów. Nie pomoże im też maska, której skład jest tajemnicą nawet dla jej producenta. Produkty Kemon oraz rozwiązania oferowane przez innych wiodących producentów dają gwarancję składu dopasowanego do rzeczywistych potrzeb włosów. Zwykle nie drażnią też i nie wywołują reakcji alergicznych.