Spełniony mężczyzna to ponoć taki, który za swego życia posadzi drzewo, zbuduje dom i spłodzi syna. Dziś to stereotypowe podejście nieco się zmodyfikowało, dając panom prawo do decydowaniu o swoim życiu w zadowalający ich sposób. Ich rola nie sprowadza się tylko do zarabiania na rodzinę, ale również do bycia jej członkiem, współdecydującym o domowych sprawach. Warto jednak pamiętać, że mężczyzna posiadający rodzinę też potrzebuje odrobinę własnej przestrzeni i miejsca do trzymania swoich rzeczy. W wielu domach jest to garaż lub tylko szafa, nieważne jest jak wielka to powierzchnia, jeśli posiada odświeżacz powietrza. Większość prawdziwie męskich hobby może bowiem wiązać się czasami z naprawdę przykrym zapachem.

Intensywność wysiłkowych prac

Mężczyźni często lubią sport. W trakcji oglądania meczów w towarzystwie kumpli potrafią sięgać po alkohol najczęściej w postaci zwyczajnego piwa będącego dla panów najlepszym środkiem do gaszenia pragnienia. Chwile triumfu ukochanej drużyny nawet przeciwników sięgania po wyroby tytoniowe potrafi skusić na cygaro. Obie te używki stosowane choćby sporadycznie posiadają tendencje do wytwarzania przykrego zapachu i rzadko zdarza się, by żony go akceptowały. Niezbędnik takich rozrywek powinien więc zawierać również intensywny odświeżacz powietrza maskujący uleganie drobnym nałogom.

Pozytywnym uzależnieniem jest to od ruchu zwłaszcza tego na świeżym powietrzu. Jogging lub sporty grupowe to doskonałe hobby i sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie bliskich osób. Intensywny wysiłek zwłaszcza przy ładnej pogodzie często powoduje pocenie. O ile prawdziwemu mężczyźnie nikt nie musi przypominać o konieczności nastawienia prania ze skarpetkami czy bielizną to konieczna częstotliwość czyszczenia na przykład rękawic lub innych sportowych akcesoriów może zawrócić w głowie i zmusić do sięgania po odświeżacz powietrza.

Obalanie nieświeżych stereotypów

W błędzie jest każdy człowiek sądzący, że pomieszczenia zamieszkałe przez samych mężczyzn muszą mieć nieprzyjemny zapach. Czasem okoliczności przyrody na przykład w męskim akademiku mogą potwierdzić ten stereotyp, lecz zdecydowana większość panów po odświeżacz powietrza sięga bez przymusu. Dlatego też urządzając sobie przestrzeń do relaksu, są świadomi, że przyjemniej czas im upłynie w schludnym otoczeniu nawet podczas majsterkowania. Nie ma bowiem panów, którzy chcieliby, aby jakakolwiek kobieta zarzuciła im brak porządku lub nieumiejętne dbanie o swój męski azyl.