Idealna przestrzeń do zabawy

Małe dzieci rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Często rodzice są sami zadziwieni, kiedy dziecko zaczyna domagać się zabawy na podłodze i chce samodzielnie poznawać świat. Nie w każdym mieszkaniu, czy domu, istnieją idealne warunki do tego, aby malucha wypuścić śmiało na podłogę i pozwolić mu na odkrywanie świata. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest mata Skip Hop dla dzieci.

mata skip hop dla dzieci

Obecnie w sklepach można spotkać wiele rodzajów takich mat edukacyjnych, które są bezpieczne dla malucha i stanowią dla niego barierę ochronną przed przestrzenią podłogową, która nigdy nie jest przecież higienicznie czysta. Warto zdecydować się na taki zakup, ponieważ mata pełni również inne funkcje. Jest to idealne środowisko do tego, aby maluch nauczył się raczkować. Rączki nie ślizgają się bowiem po piance, która idealnie trzyma się podłoża. Poza tym, bardzo łatwo jest taką matę odkurzyć i umyć.

Maty dla dzieci

Mata pełni również często ogromną rolę edukacyjną i można ją potraktować jako dużą zabawkę. Najczęściej mata edukacyjna złożona jest bowiem z kilkunastu lub kilkudziesięciu dużych elementów, które można ze sobą łączyć i układać odpowiedni kształt. Doskonałym rozwiązaniem dla dziecka jest na przykład mata skip hop. Jest to mata bardzo często wybierana przez rodziców, dzięki temu, że zastosowano w niej dość stonowaną kolorystykę. Dzięki temu, maluch nie szaleje i może razem z rodzicami uczyć się układać i łączyć ze sobą poszczególne elementy maty.

Jakość wykonania od Skip Hop

Wykonana jest ona z wysokiej jakości, bardzo nowoczesnej i trwałej pianki EVA. Dzięki temu, łatwo się ją czyści i nie ulega ona odkształceniu. Mata podzielona jest na kwadraty, które można ze sobą idealnie łączyć. Kiedy dziecko jest małe, wystarcza nam niewielka przestrzeń. Kiedy już podrośnie ono i porusza się po niej śmiało, można używać wszystkich elementów i stworzyć znacznie większą przestrzeń do raczkowania. Co ciekawe, poza składanymi kwadratami, z maty można wyjmować również duże koła. Jest to wspaniała forma zabawy dla malucha, którego interesują przecież kształty i różne kolory. Wielu rodziców bardzo chwali sobie matę skip hop, ponieważ nie jest ona tak wzorzysta jak inne, dzięki czemu dziecko z zainteresowaniem i spokojem układa fragmenty razem z rodzicem.

Wygodnie i komfortowo

Poza tym, mata pakowana jest w wygodną torbę wykonaną z silikonu, gdzie można powkładać wszystkie jej elementy. Dzięki temu, można zachować ją w czystości, ponieważ torba zapinana jest na suwak i nie zajmuje ona po złożeniu wiele miejsca. Można ją przechować nawet dla kolejnego dziecka, bez naruszenia jej i zabrudzenia.