Nie ma chyba takiego domu z małymi dziećmi, w którym nie znaleźlibyśmy puzzli Castorland. Ta rozrywka od wielu lat pojawia się w rozmaitych domach, zarówno u rodzin biedniejszych, jak i bogatszych. Jest to prosty sposób na zaoferowanie dziecku ciekawej możliwości rozwoju i zdobywania wiedzy przy jednoczesnej dozie zabawy. Trzeba jednak pamiętać, aby puzzle odpowiednio do dziecka dobierać.

Nie da się ukryć, że układanie puzzli ma wiele zalet. Nawet pedagodzy uważają, że jest to jedno z tych zajęć, przy którym dziecko może się dobrze bawić, ale również zdobywać wiele różnych umiejętności. Istotne jest jednak to, że źle dobrane puzzle Castorland mogą raz na zawsze zniechęcić dziecko do podobnych aktywności, dlatego rolą rodzica czy opiekuna jest umiejętne dobieranie puzzli do potrzeb i możliwości dziecka, tak aby zabawa była ciekawa i wciągająca.

Odpowiedni wiek Oznaczenia wieku na opakowaniach puzzli Castorland nie pojawiają się przypadkowo. Wraz z rozwojem i osiąganiem konkretnego wieku dziecko stać na więcej – może się dłużej skupiać, lepiej panować nad motoryką, szybciej układać małe fragmenty, bardziej wciągając się w zabawę. Z tego powodu istotne jest, aby wielkość i ilość elementów dostosować do wieku dziecka. W przypadku maluchów świetnie sprawdza się puzzle z kilkoma dużymi elementami, dodatkowo wzmacnianymi czy wykonanymi np. z drewna. To zapobiegnie niszczeniu i pozwoli dziecku bez frustrowania się ułożyć ciekawy obrazek. Im dziecko starsze i bardziej rozwinięte, tym więcej mniejszych elementów będzie chciało układać.

Konkretne potrzeby Dwoje dzieci w tym samym wieku może mieć zupełnie różny poziom rozwoju, dlatego istotne jest dodatkowo, aby dziecko zachęcić do zabawy. Z tego powodu należy dobrze poznać jego preferencje i możliwości, a potem dobrać takie puzzle Castorland, które pozwolą na układanie obrazków w ramach dobrej zabawy. W przypadku dziecka mniej rozwiniętego czy cierpliwego trzeba wybierać puzzle łatwiejsze, aby zabawa była możliwa do ukończenia. Dziecko bardziej rozwinięte będzie potrzebowało puzzli bardziej skomplikowanych, aby się nie znudzić.

Ciekawe obrazki Oczywiście istotną kwestią jest to, aby puzzle Castorland były również rozwijające. Co to znaczy? To znaczy, że czasami warto zdecydować się np. na puzzle z wizerunkami z bajek, bo one będą dla dziecka ciekawsze i bardziej zachęcające do zabawy. W innym przypadku dobrym pomysłem będzie wybranie np. obrazka z ciekawego miejsca na świecie, aby była to okazja do opowiedzenia ciekawostek i wciągnięcia dziecka w świat zdobywania wiedzy.