Narodziny dziecka to taki moment w życiu osób dorosłych, który na pewno wiele zmienia. Człowiek ma dziewięć miesięcy, żeby przygotować się na taką zmianę. Dużo, niedużo - jak mówią rodzice, którzy przyznają, że pojawienie się dziecka zmienia dosłownie wszystko. Zanim maluch się narodzi, rodzice spędzają długi czas nad tym, aby wybrać dla malucha najbardziej odpowiednią wyprawkę, gdzie znaleźć się musi bardzo duża ilość rzeczy.

Coś na wierzch

  Jak wybrać kocyk dla dziecka?Jedną z takich rzeczy, które zawsze znaleźć muszą się w wyprawce dla niemowlaka jest odpowiednie okrycie na wierzch. Nie jest tu mowa o kurtce, tylko o czymś, czym dziecko będzie można zakryć podczas spania, spacerków. Dokładnie chodzi tutaj o kocyki dla niemowląt. Wydawać by się mogło, że dobór takiego elementu będzie łatwy. Nic bardziej mylnego. Jeżeli ktoś jest świadomym rodzicem, to będzie wiedział, że wybierając zwykły kocyk będzie musiał wziąć pod uwagę kilka elementów, aby zakupić najlepszy produkt. Kupując kocyki dla niemowląt (np. tu: https://ene-due.eu/pol_m_Niemowle_Kocyki-429.html) w pierwszej kolejności musimy kierować się jego bezpieczeństwem. To absolutny pewnik. Kocyk dla naszego dziecka musi posiadać certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Do tego należy sprawdzić, czy jest on wolnych od takich substancji, jak pozostałości rozpuszczalników i środków powierzchniowo-czynnych, organicznych związków cyny, chlorofenoli, pestycydów, sztucznych substancji alergizujących, barwników azotowych. Brzmi to trochę irracjonalnie, jednak na rynku można znaleźć dedykowane produkty dla niemowlaków, które mogą nosić ślady takich rzeczy.

 Dobrze dobrany kocyk

  Przeglądając oferty wielu sklepów szybko zorientujemy się, że kocyki dla niemowląt są najróżniejsze. Tylko kuszą nas swoimi niskimi cenami i pięknymi wzorkami. Jeżeli ktoś miałby tylko taką możliwość, to kupiłby najchętniej po jednym z każdego wzoru, ponieważ wszystkie są takie słodkie. Jednak nie ma co przesadzać z ilością koców w domu, ponieważ dziecko wszystkich nie zużyje. Kupując kocyk należy wziąć również pod uwagę miękkość i elastyczność. Dorośli uwielbiają się przytulać do miękkich rzeczy. Skoro my to lubimy, to i nasze pociechy będą kochały takie rzeczy. Dlatego kocyk musi taki być. Do tego ważna jest elastyczność. Kocyk musi dać się dowolnie modelować. Jeżeli będzie za sztywny, to żaden rodzic nawet nie będzie mógł nim dobrze otulić dziecka podczas drzemki. Warto kupić dwa może trzy kocyki na zmianę dla malucha. Przy czym inny kocyk będzie dziecku potrzebny wiosną oraz latem, a inny będzie potrzeby na jesień i na zimę, kiedy na dworze jest zimno.