Wiele osób ma problemy, gdy na liście zakupów pojawia się im ładowarka do laptopa. Choć używamy komputerów na co dzień, to jednak często nie zwracamy uwagi na pewne detale, które z kolei są ważne w trakcie zakupów.

Użytkownicy sprzętu elektronicznego bardzo dbają o swoje urządzenia. Dużo mniejszą wagę natomiast przykładają do całego okablowania i ładowarki do laptopa. Przez te zaniedbania zasilacze po prostu szybciej niszczeją, przez co wymagają wymiany. Czasami ładowarki gubią się, np. podczas wakacyjnego wyjazdu czy przeprowadzki.

ładowarka do laptopaŁadowarki do laptopów różnią się między sobą, dlatego każdy model komputera wymaga nieco innego zasilacza. W czasie wyboru przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na jego parametry. O ile to możliwe, warto sprawdzić je na starym zasilaczu, ale potrzebne wartości znajdziemy bez problemu także w opisie swojego komputera na stronie producenta lub sklepu internetowego ze sprzętem elektronicznym. Najważniejsze jest napięcie (podawane w Voltach), natężenie (A) i moc (W). Najlepiej jeśli wybrany przez nas zamiennik ma dokładnie takie same wartości. Jeżeli akurat nie jest to możliwe, a czas nagli i nie mamy dużego wyboru pod ręką, wówczas możemy wybrać ten zasilacz, który ma moc i natężenie prądu nieco wyższe od naszego. Ładowarka do laptopa nie będzie w stanie zasilić komputera, jeżeli parametry będą niższe.

Druga bardzo istotna rzecz to rodzaj zastosowanej wtyczki. Musimy sprawdzić, jaką końcówkę ma nasza ładowarka do laptopa. Na rynku znajduje się aż kilkadziesiąt różnych wtyczek, które są charakterystyczne dla każdego producenta. Ważna jest średnica wtyku, którą możemy sami szybo zmierzyć za pomocą suwmiarki. Musimy także sprawdzić, jak wygląda kształt samej końcówki- czy jest okrągła, czy ma dodatkowe otwory lub wcięcia itp. Najlepsze są zasilacze oryginalne, ale wiele osób decyduje się na nie markowe zamienniki, które często sprawdzają się tak samo dobrze jak oryginały. Warto także pamiętać o sprawdzeniu rodzaju wtyczki do gniazda i upewnić się, że ma wschodnioeuropejski kształt. Więcej o zasilaczach do laptopa można przeczytać tu: http://parts-store.pl/pol_m_Zasilacze-do-laptopa-292.html.