Mianem pościeli 3D, które na przełomie ostatnich lat zrewolucjonizowały współczesny rynek, określa się poszewki wykonane z materiału, na który uprzednio nanosi się specjalny nadruk, który daje wrażenie uzyskania trójwymiarowej głębi. Nie ulega wątpliwości, że maluchy lubiące barwne, oryginalne dekoracje, z ich otrzymania będą bardzo zadowolone.

Aby uzyskać pościele 3D, w pierwszej kolejności konieczne jest uszycie poszewek z białego materiału. W tym celu idealnie sprawdzi się bawełna oraz bawełna satynowa. Następnie tak przygotowany komplet zostaje przekazany do drukarni specjalizującej się w nanoszeniu tego typu nadruków, która przy udziale nowoczesnej technologii zezwala na aplikację kolorów z nieprawdopodobną precyzją i dokładnością.

Szukając pościeli 3D dla naszego smyka, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Oprócz tego, że powinna charakteryzować się wysoką jakością i oryginalnym wzornictwem, rzeczą bardzo ważną jest, aby wybrać odpowiedni jej rozmiar, dostosowany do wielkości łóżka. W tym zakresie największą popularnością cieszą się zestawy o wymiarach 140x200 oraz 160x200. Równie istotnym czynnikiem jest jej stylistyka, komponująca się z aranżacją całego pomieszczenia. Niezbyt polecanym zabiegiem jest stawianie na dużą różnorodność wzorów czy kolorów, gdyż zamiast spójnej, jednolitej kompozycji uzyskamy przytłaczającą, nie zachęcającą do przebywania przestrzeń.

Aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo naszych najmłodszych, bardzo ważne jest regularne utrzymanie jej w czystości. Pościele 3D, podobnie zresztą jak inne kolorowe tekstylia, należy prać w temperaturze nie niższej niż 60 stopni Celsjusza, gdyż tylko wtedy możemy pozbyć się zalegających na jej powierzchni bakterii i czynników chorobotwórczych. Optymalnie byłoby używać w tym celu specjalnie przeznaczonych środków piorących, zabezpieczających kolory przed płowieniem i blaknięciem. Bawełniane pościele 3D wymagają dodatkowo prasowania, gdyż wtedy zyskujemy pewność, że nie tylko odzyskają naturalną gładkość i miękkość, ale również odpowiednią ochronę przed wirusami.