Jak zorganizować przyjęcie w domu
pokrowce na krzesłaWiele osób, mimo bogatej oferty sal do wynajęcia, decyduje się na organizację przyjęcia we własnym domu. Znaczną rolę w tym postanowieniu odgrywają kwestie finansowe, w ten sposób można zaoszczędzić sporą kwotę, którą należałoby przeznaczyć na opłatę za lokal, jednak nie jest to jedyny powód. Część osób lubi pełnić funkcję gospodarza i przyjmować gości w swoich progach. Nie należy się obawiać, że domowe wnętrza, nie są odpowiednimi warunkami na organizację eleganckiego spotkania, wykorzystanie tak drobnych akcesoriów jak pokrowce na krzesła i elegancki obrus pozwala na nadanie im stylowego charakteru.

Podstawowe zasady

Kluczowym punktem wpływającym na ocenę imprezy z perspektywy gości jest jedzenia. Nie stanowi ono oczywiście głównego punktu uroczystości, ale nawet najlepsze atrakcje i oprawa nie pomogą w przełamaniu złego wrażenia wywołanego potrawami słabej jakości. Dla tych, którzy nie czują się na siłach, żeby przygotować jedzenie dla gości, albo nie dysponują niezbędnym do tego czasem idealnym rozwiązaniem będzie zamówienie cateringu. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się przyrządzić wszystko sami, czy jedzenie dostarczy zewnętrzna firma, dobrze pamiętać, żeby wśród serwowanych potraw znalazły się również dania wegetariańskie. Drugim niezwykle istotnym punktem jest oprawa zewnętrzna spotkania. Należy zadbać, aby nasz dom prezentował się schludnie, niedopuszczalnym jest pozostawienie bałaganu w miejscu widocznym dla gości. Odpowiednie dekoracje, zwłaszcza stołu, przy którym zasiądą zaproszeni, podkreślą charakter spotkania. Idealnym rozwiązaniem na eleganckie okazje są pokrowce na krzesła, w kilka chwil zmienią nasze codzienne meble w wyposażenie sali bankietowej. Obrus musi prezentować się nienagannie, niedopuszczalne są zabrudzenia, czy wygniecenia, to samo dotyczy pokrowców na krzesła. Doskonałym uzupełnieniem wystroju będzie gustowny świecznik lub stroik umieszczony na środku stołu.

O co jeszcze warto zadbać?

Przed organizacją przyjęcia we własnym domu należy sprawdzić szereg drobiazgów, które choć mogłyby się wydawać drobnostką to w dzień imprezy mogą dostarczyć wiele nerwów. Należy się upewnić, czy dla wszystkich zaproszonych starczy miejsca. Jeżeli zamierzamy nabyć na tę okazję pokrowce na krzesła to trzeba sprawdzić, czy na pewno będą pasowały do naszych mebli. Warto również się upewnić, czy posiadamy odpowiednią liczbę zastawy, najlepiej z jednego kompletu. Przed przyjęciem dobrze zrobić pranie zarówno pokrowców na krzesła, jak i obrusu.