Chcąc urządzić własną sypialnie możemy zdecydować się na meble oraz dekoracje, które najbardziej nam odpowiadają. Gdy jednak chcemy zaaranżować pokój nastolatka, który ma własne wizje, możemy mieć mały problem. Musimy jednak pamiętać, że ważne jest to, by nasze dziecko dobrze czuło się we własnym pokoju, a więc warto posłuchać też i jego pomysłów. Pokój młodzieżowy to miejsce na naukę oraz rozrywkę, jest to przestrzeń prywatna, dlatego powinna być komfortowa dla samego dziecka. Podstawowym elementem, który musi się w nim znaleźć jest łóżko jednoosobowe. Mebel ten, poza funkcjonalnością stanowi również główny element dekoracyjny. Dlatego warto posłuchać rad młodszych i wybrać estetyczne i modne łóżko młodzieżowe.

Jak wybrać łóżko dla nastolatka

Łóżka jednoosobowe są odpowiednie i dla dzieci i młodzieży i nawet osób dorosłych. Te, które chcemy umieścić w pokoju dojrzewającej osoby, wcale nie musi być bardzo klasyczne i eleganckie. Dobrze jest wybrać takie, które urozmaicone jest o różne ciekawe detale oraz ozdoby. Wśród młodzieży dużą popularnością cieszą się łóżka rozsuwane. Jest to tez idealne wyjście, gdy jeden pokój zajmują dwie osoby. Wybierając materiał, z którego wykonane są łóżka, warto zdecydować się na modele drewniane. Są one nie tylko solidnie wykonane oraz trwałe, ale również świetnie wkomponowują się w styl każdego wnętrza. W trakcie wyboru łóżka jednoosobowego warto zaangażować również przyszłego właściciela.

Rodzaje mebli młodzieżowych

Oferta mebli jest bardzo szeroka, dlatego można dać dziecku jakiś wybór. Na rynku dostępne są zwyczajne tapczany, ale również sofy rozkładane oraz wersalki. Ciekawe i bardzo praktyczne są też łóżka piętrowe, które znów są dobrym rozwiązaniem w sytuacjach, gdy w jednym pokoju przebywać muszą dwie osoby. Innym rewelacyjnym pomysłem jest antresola. Ta opcja jest idealna w małych pomieszczeniach. Wówczas dół będzie służył do zabawy, czy nauki, natomiast góra będzie częścią sypialnianą. Innym wyborem mogą być łóżka składane w szafie. Podczas kupna łóżka jednoosobowego należy zwrócić uwagę również na jego wymiary. Typowe rozmiary takiego łóżka to 90x200 centymetrów. Te wymiary są odpowiednie i dla młodzieży i dla ludzi dorosłych. Można też zdecydować się na kupno łóżka o rozmiarach 120x200 centymetrów. Jest ono większe i z pewnością daje więcej komfortu. Nie można też zapominać o estetycznej pościeli. Ona również, poza łóżkiem będzie dekorowała pokój. Kupując kolorową pościel z modnym motywem, z pewnością ożywimy wnętrze.