Krawat to podstawowy atrybut każdego mężczyzny. To nieodzowny element garnituru i w dalszym ciągu najpopularniejszy dodatek męskich strojów wizytowych. Przed zakupem warto się jednak zastanowić, jaki krawat poszukujemy. Rodzajów jest wiele natomiast w przypadku materiału, z którego robi się krawaty, wyróżnia się kilka podstawowych. Przez mężczyzn bardzo często kupowane są krawaty wełniane, przeważają one w stosunku nad innymi. Warto jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są nie tylko krawaty wełniane, istnieje jeszcze kilka innych materiałów. W specjalistycznych sklepach możemy kupić jeszcze m.in. krawaty jedwabne, ze skóry, czy krawaty z lnu. Wytrzymałość, jaką cechuje się krawat oraz jego cena w dużej mierze uzależniona jest od materiału, z którego został wykonany.

krawaty wełnianeKrawaty z wełny najlepszym wyborem?

Powszechnie panuje opinia, iż najlepsze krawaty produkowane są z jedwabiu oraz wełny. Na pewno powyższa opinia spowodowana jest tym, że krawaty wełniane oraz krawaty jedwabne są najdroższe spośród wszystkich dostępnych na rynku. Charakteryzują się one dużą wytrzymałością, są lekkie, a przede wszystkim dobrze się układają i nie wymagają częstego prasowania. Warto jednakże zaznaczyć, że obecnie w sklepach bardzo trudno kupić krawaty jedwabne, które w stu procentach wykonane są z tego tworzywa. Nierzadko z jedwabiu wykonana jest tylko i wyłącznie zewnętrzna część produktu, jednak trzeba podkreślić, iż jest to wystarczające, aby otrzymać świetnej jakości krawat jedwabny. Prościej wygląda sprawa z krawatami wełnianymi. Są one produkowane tylko i wyłącznie z wełny, dzięki czemu zachowują swoje dobre właściwości przez długi czas.

Jaki krawat dla oszczędnych?

Poza krawatami wełnianymi, jak i jedwabnymi, które są produktami kosztownymi, panowie mogą kupić krawaty z nieco tańszych i mniej powszechnych tworzyw. W sklepach z elegancką odzieżą można kupić krawaty ze skóry, czy też lnu. Krawaty zrobione ze skóry sztucznej bądź naturalnej przyciągają uwagę. Warto jednak pamiętać, że tworzywa ze skóry nie zawsze pasują do każdego rodzaju kreacji. Można więc w łatwy sposób popełnić faux-pas. Inną alternatywą jest len. To bardzo cienki i lekki materiał stosowany przez mężczyzn zazwyczaj w porach letnich. Krawaty z lnu są przystępne cenowo, jednakże nie należy zapominać o ich bardzo delikatnej strukturze, która skutkuje bardzo łatwym gnieceniem się i powoduje późniejsze problemy z prasowaniem krawata z tego tworzywa. Nie można zapominać o tym, iż coraz więcej firm oferuje klientom łączenie kilku tkanin do produkcji jednego krawata. Tym samym możemy kupić krawat wykonany z wełny oraz jedwabiu. Dzięki temu firmy produkujące tego rodzaju dodatki mogą zaoferować swoim klientom jeszcze większy wybór, co przekłada się na późniejsze sukcesy sprzedażowe.