Okna są niezwykle istotne w każdym domu i mieszkaniu, bowiem odpowiadają za dostarczanie doń światła i świeżego powietrza. Nie zmienia to jednak faktu, że czasem trzeba je zasłonić – albo kiedy światło słoneczne jest zbyt intensywne, albo kiedy chcemy się ukryć przed wścibskim wzrokiem osób postronnych. Sposobów na zasłanianie okien wymyślono wiele, a część z nich daje początek kolejnym, takim jak plisy na przykład. Oto kilka popularnych sposobów na zasłanianie okien i jakie korzyści z nich płyną.

Rolety rzymskie

Tego typu rolety składają się z jednego nieprzerwanego kawałka tkaniny, która przylegają płasko do okna kiedy jest opuszczona. Natomiast po uniesieniu zwija sie w charakterystyczny, ładny kształt, łącząc miękki wygląd draperii z funkcjonalnością rolety. Zaletą rzymskich rolet jest to, że są łatwe w utrzymaniu, a ich uniwersalność sprawia, że nadają się właściwie do każdego pomieszczenia w mieszkaniu.

Okiennice

Najbardziej klasyczny sposób na zasłanianie okien, którego korzenie sięgają setek lat wstecz. Nie jest to rozwiązanie dla każdego, sprawdza się raczej tylko w niektórych przypadkach domków jednorodzinnych. Jeżeli okiennice faktycznie pasują do ogólnego wystroju i projektu budynku, to potrafią nadać mu nietuzinkowego, eleganckiego uroku.

Żaluzje

Żaluzje pojawiają się i znikają w trendach wykończeniowych. Kiedyś triumfy święciły żaluzje z tworzywa sztucznego, dziś popularne są ich naturalne wersje. Żaluzje drewniane to klasyczny wybór dla okien w stylu retro. Wykonane z prawdziwego drewna, przy użyciu różnych jego rodzai oraz lakierów zabezpieczających, żaluzje drewniane pozostają trwałe przez lata. Ciepły wygląd żaluzji drewnianych dobrze pasuje do innych drewnianych mebli, podłóg i wykończeń.

plisyPlisy

Plisy, czyli inaczej rolety plisowane, to nie tylko niezwykle urokliwy sposób na zaciemnienie okien – to również sposób bardzo funkcjonalny. Zasłony tego typu są bowiem doskonałe w izolowaniu temperatury. Dzięki swojej konstrukcji pomagają trzymać zimno z dala od naszych pomieszczeń. Jeżeli rozważacie zakup plis, zachęcamy do odwiedzenia strony https://sunlux24.pl/plisy.rolety.zaluzje.plisowane.

Draperia

Draperia dodaje stylu i elegancji do każdego domu, zapewniając jednocześnie funkcjonalną kontrolę światła i prywatności. Dostępne w wielu różnych stylach, tkaninach, kolorach i wzorach, dają łatwo się dopasować do każdego okna i wystroju panującego w pokoju. Inaczej zwane po prostu zasłonami, draperie są kolejnym klasycznym sposobem na zasłanianie okien.