Szukając innowacyjnego urządzenia do krojenia warzyw i owoców warto jest zwrócić uwagę na krajacz Alligator. To niepozorne pod względem wyglądu urządzenie kryje w sobie niesamowitą moc, która pozwala na błyskawiczne pokrojenie nawet najtwardszych warzyw i owoców bez konieczności używania dużej siły, wykorzystując do tego tylko jedną rękę. Dzięki swojej niezwykłej funkcjonalności jest ono w stanie zastąpić wszystkie inne krajalnice i noże dostępne w domu, w restauracji lub w innym lokalu usługowym.

Jakie są zalety krajacza Alligator?

krajacz alligatorKrajacz Alligator posiada wiele zalet, które wyróżniają go na tle innych urządzeń tego typu. Chodzi tutaj nie tylko o wykorzystane w jego produkcji materiały, ale także o jego budowę, posiadane elementy dodatkowe oraz kwestie związane z zachowaniem jego czystości po pokrojeniu warzyw lub owoców.

W produkcji krajacza Alligator wykorzystano wysokiej jakości materiały w postaci matowej stali nierdzewnej i tworzyw sztucznych. Zapewnia to wysoką trwałość tego urządzenia i odpowiednią precyzję, która jest bardzo ważna w krojeniu warzyw i owoców także tych, które są bardzo miękkie i bardzo twarde.

Bardzo ważne jest także to, że krajacz Alligator wyposażono aż w 3 wymienne ostrza w kratkę wykonane ze stali nierdzewnej. Najmniejsze ostrze służy do krojenia czosnku, średnie do siekania, co przydaje się szczególnie w przypadku cebuli i innych warzyw, natomiast największe można wykorzystać do pokrojenia ziemniaków na frytki lub do rozdrobnienia owoców.

Bardzo ważną zaletą krajacza Alligator jest także fakt, iż jest to urządzenie łatwe do utrzymania w czystości. Krojone produkty trafiają bowiem w całości bezpośrednio do pojemnika zamocowanego w górnej części, skąd można je przełożyć do miski, na patelnię lub do garnka. Oprócz tego bez problemu można myć wszystkie elementy tego krajacza z wykorzystaniem bieżącej wody lub zmywarki, a do czyszczenia trudno dostępnych przestrzeni w kratownicy dołączona w zestawie została specjalna nakładka czyszcząca.

Jak działa krajacz Alligator?

Aby pokroić warzywo lub owoc za pomocą krajacza Alligator, należy je umieścić w wyznaczonym do tego miejscu, na które składa się wykonana z tworzywa sztucznego kratownica, a następnie energicznym ruchem jednej ręki, dokonać zamknięcia krajacza. W ten sposób umieszczone w górnej części ostrze błyskawicznie przekroi warzywo lub owoc w interesujący nas kształt, jednocześnie umieszczając je w wygodnym akrylowym pojemniku. Dzięki temu po pokrojeniu produktów nie trzeba sprzątać ich resztek.