Oświetlenie, nawet jeśli pełniło wcześniej funkcję dekoracyjną, to jednak nigdy nie było specjalnie kosztowne. Tymczasem dziś okazuje się, że na nowoczesne lampy możemy niejednokrotnie wydać więcej niż na położenie gładzi oraz malowanie ścian czy wyposażenie pomieszczenia w podstawowe meble. Wynika to przede wszystkim z faktu, że coraz popularniejsze robi się kupowanie lamp od projektantów. Wiele firm produkujących dotychczas zwykłe lampy decyduje się na współpracę z młodymi projektantami, przez co zyskuje możliwość sprzedaży zupełnie niezwykłych lamp, zarówno w ofercie standardowej, jak również w seriach limitowanych. Czy faktycznie nowoczesne lampy od projektantów są tak warte uwagi, aby wydawać na nie równowartość jednej czy kilku pensji?

Wysoka jakość

Oczywiście wszystkie elementy oświetleniowe wykonywane przez profesjonalne firmy we współpracy z projektantami mają wysoką jakość. Wynika to przede wszystkim ze stosowania sprawdzonych i niekoniecznie najtańszych materiałów. Z kolei to przekłada się na długowieczność użytkowania lamp oraz możliwość ich użytkowania także przez długi czas, bez konieczności szybkiej wymiany nowoczesnych lamp na inne z powodu np. ich awarii. Niejednokrotnie również oświetlenie tego rodzaju posiada długi okres gwarancyjny – w niektórych firmach nawet dożywotni

Wysoka cena

Z uwagi na wyjątkowość nowoczesnych lamp tworzonych przez projektantów trzeba liczyć się ze sporą ceną takich produktów. Oczywiście nie oznacza to, że lampy są poza zasięgiem finansowym większości osób  - zazwyczaj wiemy, ile potrzebujemy odłożyć na remont danego pomieszczenia. Niemniej jednak lampy tego rodzaju często są dwukrotnie czy nawet trzykrotnie droższe niż standardowe oświetlenie, które nabylibyśmy do takiego samego wnętrza, bez ubytku na funkcjonalności.

Są jednak sklepy, które oferują designerskie lampy w przystępnej cenie, m.in elampy-oswietlenie.pl

Wyjątkowość i dopasowanie

Zazwyczaj projektanci tworzą nowoczesne lampy w ramach jakichś konkretnych serii, gdzie znajdziemy produkty na sufit, lampy stojące, na komodę czy kinkiety. To daje szansę wyposażenia wnętrza w takie same elementy, które estetycznie będą do siebie pasowały. Co więcej, lampy często są dostępne w ramach serii limitowanych, w niewielkich ilościach, dlatego wykorzystując je przy wyposażeniu wnętrza możemy mieć gwarancję wyjątkowości. To bardzo istotne dla osób, które chcą stworzyć wnętrze swojego mieszkania w stylu nowoczesnym oraz odróżniającym się od innych pomysłów.