Mawia się, że kobiety są bardzo wybredne, jeśli chodzi o dostawanie prezentów. Faktem jest, że wiele pań woli zdecydować się na prezenty wybierane razem z osobą obdarowującą, zwłaszcza jeśli jest nią mężczyzna. Coraz częściej również prezent nie ma tylko wartości sentymentalnej, ale jest również po prostu praktyczny na co dzień. Z tego powodu jako prezenty podarowane mogą być zarówno ubrania, jak i buty czy dodatki – modne torebki, paski albo drobna biżuteria.

Wiele kobiet marzy o tym, aby na prezent otrzymać np. modne buty Baldowski, zaprojektowane przez Macieja Zienia, albo po prostu torebkę od Chanel. Nie zawsze jednak na taki prezent trzeba wydawać wiele pieniędzy, tak samo jak i materialny upominek nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Sprawdźmy, jakie mamy alternatywy.

Ostrożnie z butami

Chcesz wybrać swojej kobiecie buty Baldowski na prezent? To świetne rozwiązanie w przypadku, gdy wiesz, jaki rozmiar nosi kobieta, którą chcesz obdarować (bo, przykładowo, mierzyła te buty przy Tobie) i masz pewność, że o tym modelu obuwia właśnie marzy. Wtedy nawet możesz specjalnie dla niej zamówić buty online, np. na http://visione.pl/firm-pol-1285410643-Buty-Baldowski.html. W innej sytuacji lepiej jest po prostu zabrać ją na wspólne zakupy i zapłacić za wybrane buty – będzie mogła je nie tylko obejrzeć, ale również zmierzyć, co jest niezwykle istotne. Na buty Baldowski bez mierzenia lepiej zdecyduj się wówczas, gdy kobieta ma już w swojej kolekcji jakieś obuwie tej marki i możesz stwierdzić, jaki rozmiar nosi bądź uda Ci się ją przekonać podstępem do zmierzenia wymarzonej pary – tak, aby niczego nie podejrzewała.

Samemu? Lepiej dodatki!

Jeśli decydujesz się na samodzielne wybieranie modnego prezentu dla kobiety, lepiej nie kupuj jej ubrań, zwłaszcza takich, o których ona nie myślała czy których nie będzie w stanie wcześniej zmierzyć. W przeciwnym wypadku dojdzie do sytuacji, w której coś może się jej nie spodobać, a on nie będzie chciała Cię urazić i po prostu podziękuje za prezent – nigdy go na siebie nie zakładając. Ty stracisz pieniądze, a ona tak naprawdę nie dostanie prezentu. Zamiast tego zdecyduj się na jakąś biżuterię w stylu, który kobieta preferuje, albo po prostu wybierz ładną apaszkę czy spinkę do włosów.

A może bon do sklepu?

Dobrą alternatywą, gdy nie wiesz, co kupić, jest bon do sklepu. W takim przypadku możesz zafundować ukochanej buty Baldowski czy torebkę znanej marki, jednocześnie nie podejmując się wyboru konkretnego modelu. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza tam, gdzie kobieta waha się między różnymi modelami. To również świetny wybór w sytuacji, gdy po prostu nie do końca znamy daną kobietę, np. robimy wspólny prezent znajomej z okazji urodzin czy jakiegoś innego wydarzenia.