W co pakować świąteczne prezenty?

woreczki satynoweJeszcze do niedawna, do pakowania świątecznych prezentów większość osób używała kolorowego papieru zdobionego okolicznościowymi motywami, dobranymi do zbliżającego się święta. Dziś coraz częściej zamiast papieru do pakowania prezentów używamy gotowych torebek papierowych, które w okresie świątecznym można kupić praktycznie w każdym sklepie, a przez cały rok w kwiaciarniach, sklepach z upominkami czy w większych marketach. Rynkową nowością w pakowaniu prezentów świątecznych są eleganckie woreczki satynowe, które sprawdzają się w roli gustownych opakowań niewielkich drobiazgów, na przykład kosmetyków. Na rynku znaleźć można wiele typów ozdobnych woreczków, ale te wykonane z lśniącej satyny wydają się najbardziej eleganckie.

Jeśli decydujesz się na opakowanie prezentu w ozdobny papier, potrzebować będziesz nożyczek lub ostrego nożyka, a także dekoracyjnej tasiemki lub kokardki do eleganckiego wykończenia takiego opakowania. W sprzedaży znaleźć można również okolicznościowe naklejki, które przydają się do sklejenia papieru, tak by opakowanie prezentu było gładkie i szczelne. Jeśli jest to prezent o nietypowym kształcie, do jego pakowania potrzebne będzie Ci jeszcze kartonowe pudełko.

Zakup gotowej torebki papierowej do pakowania prezentów jest rozwiązaniem najprostszym z możliwych. Wystarczy włożyć prezent do torebki, ewentualnie podpisać torebkę z informacją dla kogo to prezent i gotowe. Co prawda torebki prezentowe są droższe od kolorowego papieru, ale pakowanie prezentów przy ich pomocy jest zdecydowanie prostsze. Trzeba tylko pamiętać o zakupie torebki dopasowanej wielkościowo do rozmiaru prezentu.

Błyszczące i przyjemne w dotyku woreczki satynowe to mniej typowy sposób pakowania drobnych upominków. Woreczków satynowych można używać do pakowania kosmetyków, drobnej biżuterii, perfum lub innych niewielkich rozmiarowo przedmiotów. Taki woreczek można położyć pod choinką lub go na niej zawiesić. Oczywiście elegancki woreczek z zawartością możemy również umieścić we wnętrzu zgrabnego pudełeczka lub we wspomnianej wcześniej, dekoracyjnej torebce papierowej na prezenty.