Każde dziecko marzy o tym, aby jego urodziny obchodzone były hucznie, jednakże często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że marzy o tym również wielu nastolatków czy nawet dorosłych! Choć organizacja imprezy jest sprawą, którą warto pozostawić ludziom ze zmysłem do takich działań, to jednak zawsze możemy nieco urozmaicić klasyczne elementy urodzin, na przykład tort. Przydadzą się do tego różne ciekawe świeczki urodzinowe – inne od tych dobrze znanych i klasycznych.

Pojedynczo i kolorowo

Najbardziej znane są świeczki urodzinowe w formie niewielkich, pojedynczych, najczęściej kolorowych elementów. Niewiele osób wie, że i je można kupować w różnych, konkretnych kolorach – np. różowym dla małej wielbicieli księżniczek. Co więcej, na rynku dostępne są także świeczki, które płoną kolorowym płomieniem – to ciekawe urozmaicenie i na pewno element zaskoczenia dla jubilata. Małe, pojedyncze świeczki urodzinowe mogą mieć również inne urozmaicenia, np. kolorowe nakładki w formie uśmiechniętych buziek albo nietypowe, fantazyjne kształty – wystarczy tylko dobrze poszukać. Dla wielbicieli piłki nożnej można znaleźć wzory piłkarskie, zaś dla małych fanów pszczółki Mai – żółte świeczki w czarne paski.

Z datą i hasłem

Mniej popularne są świeczki, które mają kształt cyfr. Sprawdzą się zwłaszcza u starszych osób, zarówno nastolatków, jak i dorosłych – bo o ile wbicie 5 małych świeczek jest proste, o tyle 18 po prostu może się nie zmieścić. Wybór świeczek urodzinowych w tym aspekcie nie ogranicza się jedynie do osobnych cyfr, ponieważ znaleźć też można gotowe zestawy, np. na osiemnaste czy pięćdziesiąte urodziny. Mniej znane, ale wchodzące do mody są świeczki z literkami. Można z nich zarówno układać ciekawe napisy, jak również kupować specjalnie zestawione rodzaje świeczek urodzinowych, które układają się np. w hasło „Sto lat!”.

świeczki urodzinoweImprezowo i okolicznościowo

Nie może zabraknąć też świeczek urodzinowych z bardziej ekstrawaganckimi cechami. Ostatnio popularne są świeczki w formie sztucznych ogni, które wypalają się z bardzo widowiskowo, ale zostawiają po sobie chmurę dymu – dlatego dobrze jest je stosować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, na dużych salach albo po prostu na dworze. I na koniec, choć nie są to typowo świeczki urodzinowe, to warto również o nich wspomnieć. Osoby, które organizują dla kogoś bliskiego baby shower albo wieczór panieński czy kawalerki też mają w czym wybierać. Nie zabraknie świeczek np. w formie niewielkiej kołyski albo damskiego biustu – na każdą okazję można znaleźć ciekawe rozwiązanie.