Remont to czas do urzeczywistnienia swojej wymarzonej wizji domu lub mieszkania. Jednak po rozpoczęciu prac, plany często ulegają modyfikacjom. Jakiś element zawsze zwróci na siebie uwagę sprawiając, że wcześniej założony „skończony” obraz domu lub mieszkania trzeba trochę zmodyfikować. Remontując całość staramy się zachować spójność w wyglądzie każdego pomieszczenia, jednym pomieszczeniom poświęca się więcej uwagi innym mniej. Często właśnie te niedopatrzenia oraz spychanie na margines istotności danego pomieszczenia są przyczyną frustracji oraz poprawek po niby już skończonym remoncie.

Zwrócić uwagę na łazienkę

Łazienka jest pomieszczeniem, które łączy ze sobą wszystkie inne przestrzenie w domu lub mieszkaniu. Jej wygląd nie może powodować negatywnych kontrastów o ile zależy nam na utrzymaniu spójnego stylu. Gdy każde pomieszczenie wygląda jak „z innej bajki” to w domu lub mieszkaniu zaczyna panować aranżacyjny chaos. Oczywiście dla niektórych jest to efekt zamierzony, jednak podejmowani goście szybko wpadną w niepotrzebne konfuzję. Złym pomysłem jest też stawianie innych pomieszczeń wyżej na wykończeniowej liście niż łazienki, na którą przeznacza się ostatki materiałów i funduszy. W takim wypadku po zakończonej pracy łazienka będzie zauważalną aranżacyjną dziurą, która w negatywny sposób odbije się na budowanym efekcie, jaki ma sprawiać dom lub mieszkanie.

Jak wyremontować?

W trakcie remontu łazienki trzeba się zastanowić, w jaki sposób stylowo zoptymalizować dostępną przestrzeń – by nie powodować ścisku i zachować komfort. Rozwiązaniem jest wnęka prysznicowa. Zajmuje ona mniej miejsca niż kabina lub wanna oraz umożliwia powołanie do życia bardziej śmiałych wizji wykończeniowych. Radaway jest producentem wysokiej jakości drzwi oraz ścianek ochronnych do tego rodzaju wnęk. Na podstawie rozwiązań od Radaway można szybko nabrać nowych pomysłów, co do przyszłego wyglądu łazienki i dopracować swój plan prac remontowych. radawayWnęka prysznicowa stylowo dopełni przestrzeni każdej łazienki. Nawet mały metraż dzięki temu rozwiązaniu jest łatwiejszy do zagospodarowania, a sama łazienka zyska zarówno na stylowym wyglądzie, jak i funkcjonalności. Nie trzeba godzić się na mały brodzik z zasłoną, zostawiając łazienkę swojemu własnemu losowi. To tam pod strumieniem ciepłej wody, spłukuje się z siebie troski oraz zmęczenie dnia. Warto wykorzystać opcje, jakie oferuje Radaway w swoich projektach i jeśli trzeba zmienić je, zanim prace remontowe nabiorą rozpędu. Skupienie się w większym stopniu na wyglądzie łazienki oszczędzi nam zawodu w przyszłości i pozwoli prawdziwie zamknąć remont.