[caption id="attachment_82" align="alignleft" width="300"]szkatułka Drewniana szkatułka ozdobna[/caption]

Wbrew temu, co niektórzy sądzą, małe dziewczynki nie są wcale identyczne. Ich osobowość różni się wyraźnie między sobą. Mają swoje metody spędzania wolnego czasu, swoje preferencje, sympatie i antypatie. Czasami ludziom się wydaje, że wystarczy, iż dzieci są w podobnym wieku, by chciały się ze sobą bawić. A czy ktokolwiek z nas, dorosłych, za główne kryterium zawierania przyjaźni uważa obchodzenie urodzin w tym samym roku?

Miejsce na wyjątkowe kolekcje

Obok typu chłopczycy i małej księżniczki wśród dziewczynek wybija się często typ kolekcjonerki. Taka osóbka ma na półce niezliczone szkatułki ze skarbami. W każdej szkatułce przechowuje co innego: są tam i zasuszone kwiaty, i stare monety, wstążki i koronki, zakładki do książek (niektóre nawet własnoręcznie wykonane), koraliki i perełki. Czasami osobom postronnym trudno się zorientować, co dany przedmiot oznacza albo nawet czym jest, ale jedno jest pewne - każdy z nich ma niepodważalną wartość sentymentalną.

Szkatułki jako pomysł na prezent

Nasze babcie czy mamy  w swoich szkatułkach przechowywały kolekcję guzików, którymi potrafiły się godzinami bawić. Młodsze pokolenia w szkatułka zbierały wycinki o ulubionych serialach, gwiazdach filmowych, wywiady. Dzisiaj te same szkatułki możemy ofiarować naszym bliskim w prezencie. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych takich jak birdsoflove.pl szkatułki i pudełka ozdobne są dostępne w wielu rozmiarach. Odpowiedni dobrane z powodzeniem służą one za pojemniki na biżuterię, można w nich przechowywać także kosmetyki - cienie do powiek, tusz, puder, szminki i korektory.W końcu przeglądając swoje szafy wielu z nas musi przyznać - tendencja do kolekcjonowania wcale nie jest domeną wyłącznie małych dziewczynek...