Szyby do maszyn rolniczych

Maszyny rolnicze są niezbędnym elementem wielu gospodarstw domowych. Nie ważne czy prowadzisz działkę rolną czy chów bydła i drobiu – bez automatyzacji nie możesz liczyć na dobre plony. Zarówno gospodarstwa domowe, jak i te komercyjne, bez ciągnika nie poradzą sobie z podstawowymi pracami w polu. Zetor, pośród wszystkich marek, cieszy się niezwykłą popularnością. Ciągniki tej marki znajdują się w wielu gospodarstwach domowych. Mimo dobrych parametrów technicznych ciągniki rolnicze wymagają niekiedy wymian części na nowe i dużo bardziej sprawne.

Wymiana części w ciągniku Zetor

W trakcie nadmiernej eksploatacji ciągnika rolniczego szyba Zetor może ulec awarii. Uszkodzenia szyby są najczęściej spowodowane uderzeniami kamieniami, kulami gradu czy plonów np. bulwy ziemniaka. Zdarzyć się może, że szyby ulegają z czasem uszkodzeniom. Kruche szkło nie jest odporne również na warunki atmosferyczne. Wahania temperatur w garażu oraz na dworze mogą z czasem osłabić szybę.
W tym celu szyby Zetor muszą zostać wymienione na nowsze modele. Gdy zauważysz charakterystyczne pęknięcia, nie warto czekać na ostatnią chwilę, tylko jak najszybciej jest to możliwe od razu zakupić uszkodzony element.

Szyby do maszyn rolniczychCzy łatwo jest zakupić szyby do ciągnika Zetor?

Z uwagi na ogólną dostępność maszyn na terenie Polski da się w bardzo prosty sposób zakupić szyby. W celu dokonania udanych zakupów warto kierować się specyfikacją techniczną. W książkach do pojazdu znaleźć można dokładne oznaczenia szyb Zetor w zależności od ich umiejscowienia. Warto dodać, że szyby powinny być nowe. W internecie nie brakuje ogłoszeń z szybami używanymi. Choć sprzedawca może deklarować stan bardzo dobry, podczas montażu szyba używana może ulec uszkodzeniu bez możliwości zgłoszenia reklamacji. W przypadku szyb fabrycznie nowych ryzyko uszkodzenia przy montażu jest ograniczone do minimum.
Często szyba Zetor może być w dobrym stanie. Jednak uszczelki podtrzymujące albo zasuwy bezpieczeństwa mogą zostać uszkodzone. Dlatego warto zainteresować się elementami dodatkowymi, które zużywają się dużo szybciej niż sama szyba.

Co możemy wymieniać w ciągnikach?

Rolnicze ciągniki posiadają oszklone kabiny. W zależności od typu ciągnika szyba Zetor znajdzie się na drzwiach, po bokach kabiny, na górze tworząc tzw. szyberdach oraz z tyłu pasażera. Wymianie podlegają także elementy podtrzymujące szybę. Oto przykładowy osprzęt dodatkowy: uszczelka do drzwi, uszczelka okienna oraz przelotka gumowa. W przypadku drzwiczek przesuwnych warto zakupić ramki aluminiowe oraz zapadki zabezpieczające przed otwarciem szyby.