Pierwsza komunia to bardzo ważny czas w życiu każdego dziecka. Nie tylko z powodu przeżyć religijnych i duchowych, ale także, nie ukrywajmy – prezentów, na które każde z nich bardzo wyczekuje w tym dniu. Kolejne dopiero za rok, ale już teraz warto się nad tym zastanowić i zacząć zbierać fundusze. Obecnie widać tendencję do kupowania bardzo drogich prezentów, albo przekazywania im samych pieniędzy. Tymczasem dziecko w wieku ośmiu czy dziewięciu lat nie zawsze potrafi docenić taki podarunek. Pieniędze nie mają dla niego jeszcze takiej wartości, złoty pierścionek czy zegarek nie są czymś, czym można się bawić. Zwłaszcza rodzice chrzestni powinni postarać się i podarować mu coś, co rzeczywiście doceni.

Oto więc kilka pomysłów na trafiony i niezbyt drogi prezent dla dziecka, z którego ono samo będzie najbardziej zadowolone.

Hulajnoga lub rolki – sprzęt sportowy, który cieszy większość dzieci i jest bardzo pożyteczny . Sprawia, że młody człowiek próbując czy ucząc się jazdy na nich, spędza aktywnie czas na świeżym powietrzu, co w dzisiejszych czasach nie jest już taką oczywistością. Warto jednak wybrać rolki czy hulajnogę dobrej jakości, zwracając uwagę zwłaszcza na materiał i sposób wykonania kółek, od których przede wszystkim zależy płynność i łatwość jazdy. Kupując taki prezent dla dziecka warto od razu zadbać o jego bezpieczeństwo i uzupełnić go o zestaw ochraniaczy, a przynajmniej kask.

Innym dobrym pomysłem są gry planszowe, które obecnie stają się znowu bardzo popularne. Dzięki nim, cała rodzina może spędzać razem czas w przyjemny i pożyteczny sposób, a samo dziecko rozwija swój intelekt, pamięć i koncentrację. Istnieje wiele typów takich gier, między innymi przygodowe, czy od zawsze cenione Monopoly lub Scrabble. Ich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych.

Bardziej praktyczny prezent dla dziecka, który można połączyć z przekazaniem mu pieniędzy, to skarbonka. Warto jednak wybrać taką o atrakcyjnym wyglądzie i ciekawych funkcjach, na przykład z jakimiś elektronicznymi dodatkami. Zaletą skarbonki jest to, że uczy ona dziecko oszczędzania i może od razu stać się miejscem, w którym dziecko przechowa wszystkie zgromadzone podczas komunii pieniądze.

Więcej pomysłów znajdziesz na http://www.e-prezent.pro