Jeśli wciąż korzystasz z drukarki atramentowej, od czasu do czasu musisz pomyśleć o zakupie nowego opakowania tuszu. Niestety tusz barwnikowy zwykle bardzo szybko się kończy i to najczęściej w najmniej odpowiednim dla nas momencie. Co prawda nowoczesne wersje drukarek posiadają czujnik sprawdzający bieżący poziom tuszu, ale często okazuje się on zawodny, zwłaszcza jeśli korzystamy z pojemników nieoryginalnych lub tych po regeneracji, co przecież zdarza się dosyć często.

Dlaczego tak chętnie korzystamy z tzw. zamienników lub opcji regeneracji wkładów drukujących? Wpływają na to wysokie, często bardzo wygórowane ceny na oryginalne tusze do drukarek. Warszawa jest przykładem miasta, gdzie znajdziemy wiele firm zajmujących się skupem starych kartridżów i ich regeneracją. Korzystając z pomocy takiej firmy możemy sporo zaoszczędzić, a jeśli regeneracja zostanie przeprowadzona w prawidłowy sposób, jakość wydruków nie powinna na tym zabiegu znacznie ucierpieć.

tusze do drukarek warszawa

Jeśli zatem zastanawiasz się, jaki tusz do drukarki kupić, do wyboru masz trzy opcje. Pierwszą opcją jest zakup tuszu oryginalnego. Druga opcją jest zakup nieco tańszego zamiennika. Trzecią opcją jest skorzystanie z możliwości regeneracji starego kartridża. Decydując się na skorzystanie z pierwszej opcji mamy pewność, że zakupiony przez nas tusz będzie pasował do określonego modelu drukarki, nie będzie powodował kłopotów sprzętowych oraz wystarczy na przypisaną do niego ilość wydruków. Niestety skorzystanie z pierwszej opcji wiąże się z koniecznością wyłożenia sporej sumy pieniędzy, zwłaszcza jeśli zamierzamy kupić wkład czarny i kolorowy. Kwota potrzebna na zakup nowego zestawu tuszy do drukarki często sięga połowy wartości nowego sprzętu danej firmy i warto o tym pamiętać. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup zamiennika. Co warte podkreślenia, tego typu produkty rzadko ustępują jakości tuszom oryginalnym. Są to po prostu uniwersalne tusze do drukarek. Warszawa i wiele innych miast to siedziby firm specjalizujących się w sprzedaży tuszy do drukarek praktycznie każdej marki. Co ciekawe, w ofercie tych firm obok produktów oryginalnych znaleźć można również tańsze zamienniki. Jak zatem widać, tego typu tusze nie są czymś zakazanym i jeśli istniej taka możliwość, zawsze można z nich korzystać.

Poza tuszami oryginalnymi i zamiennikami, możemy jeszcze zdecydować się na zakup tuszu po regeneracji lub zakup zestawu do samodzielnej regeneracji kartridża. Co warte podkreślenia, poregeneracyjne tusze do drukarek w Warszawie sprzedaje sporo firm. Zatem jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu ceny zakupu nowego tuszu, taka opcja wydaje się wyjątkowa atrakcyjna.