Marka Brandit najczęściej kojarzona jest przez fanów mody alternatywnej i jest idealną marką w przypadku, gdy ktoś poszukuje klasycznego, militarnego designu, ale jednocześnie chce wykorzystywać odzież do codziennego użytku i zwykłej aktywności.

Marka Brandit założona została przez grupę kreatywnych umysłów z niemieckiej Kolonii, byłych pracowników marki Surplus, którzy nieco przypadkowo doszli do wniosku, że ich nowym powołaniem będzie robienie odzieży idealnej na festiwale muzyczne. Z jednej strony klimatyczny, charakterystyczny styl, z drugiej – cenne właściwości. Ubrania Brandit  nie są jak inne ciuchy – wydmuszki, których jednym atutem jest ich wygląd. Wykonane są bowiem z konkretnych, porządnych materiałów o pożądanych właściwościach. Przykładowo, czarne, wysadzane ćwiekami wysokie buty w wojskowym stylu nie rozpadną się podczas dzikiego pogo pod sceną, nie stracą podeszwy w błocie, nie straszny będzie im też pot czy upał, w którym właściciele zwykłych trampek czy topornych glanów będą się pocić lub męczyć. Równie pożądane właściwości mają stylowe spodnie i kurtki Brandit, idealne także na chłodniejsze dni, chroniące przed wiatrem i deszczem wdzierającym się pod ubranie. Ich uzupełnieniem, idealnym na jesienne festiwale (czy te, które mają miejsce gdzieś daleko na północy), są swetry i płaszcze.

brandit (2)Z Brandit ubrać można się od stóp do głów, ponieważ marka wypuszcza na rynek również nakrycia głowy, rękawiczki różnego typu, torby i plecaki w wojskowym stylu.

Miłośnikami firmy Brandit mogą zostać również fani motocykli, i tzw. biker style. Kurtki idealne na motor, czy stylowe koszulki aż proszą się o to, żeby zabrać je na przejażdżkę.

Sporą zaletą odzieży i dodatków spod igły Brandit jest ich przystępna cena, która nie powinna załamać nawet studenckiego budżetu. A warto dodać, że każdy grosz wydany na ubrania Brandit jest jak inwestycja, ponieważ ubrania te charakteryzują się wysoką trwałością i w przeciwieństwie do na przykład festiwalowych propozycji niektórych sieciówek, ciuchy Brandit będzie można zabrać również na następny rok i kolejny, a potem kolejny...

Jeśli więc interesuje Was połączenie stylu militarnego i miejskiego, szukacie ubrań, którą pomogą Wam wyrazić siebie, a jednocześnie będą po prostu dobrze zrobione i trwałe, Brandit może być całkiem ciekawym wyborem. A jeśli istotna jest dla Was także oryginalność, trzeba dodać, że w ubraniach tej marki póki co w Polsce nie chodzi zbyt wiele osób. Jednak w zachodnioeuropejskich metropoliach można zauważyć coraz więcej jej oddanych fanów.