Pozycja ta jest wzruszającą do łez relacją mieszkanki Teksasu, której nieuleczalnie chora córka doświadcza wyjątkowego spotkania, a następnie zostaje cudownie uzdrowiona. Powieść, która okazała się bestsellerem w Stanach Zjednoczonych, obecnie zdobywa popularność na całym świece. Jest to książka oparta na prawdziwych wydarzeniach, doskonale opowiedziana, dająca do myślenia i na długo zapadająca w pamięć. Wielu czytelnikom dała nadzieję na lepsze jutro i wzmocniła ich wiarę w sens życia i cierpienia. To lektura, która może być ważną lekcją dla każdego z nas, niezależnie od tego, czy jesteśmy osobami wierzącymi, czy też nie. 

Niezwykłe spotkanie młodej Annabel

Cuda z nieba Ch.W. Beam - historia prawdziwa i niezwykłaDiagnoza postawiona przez lekarzy nie pozostawia nadziei. Cała rodzina pogrążona jest w smutku, gdy mała Annabel zapada na ciężką chorobę. Nieoczekiwane wydarzenie zmienia jednak los dziewczynki. W wyniku wypadku dziecko zostaje uwięzione w starym pniu drzewa, gdzie w lęku i samotności oczekuje na przybycie służb ratowniczych. Zanim jednak to nastąpi, spotyka samego... Jezusa Chrystusa. Cuda z nieba najwyraźniej się zdarzają, i mogą na zawsze odmienić zarówno nasz los, jak i spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. To, co wydarza się później, nie sposób wyjaśnić logicznie. Zmiany, jakie następują w sytuacji Annabel i jej bliskich wprawiają w zdumienie lekarzy i zmieniają na zawsze życie pięcioosobowej rodziny. Poddają w wątpliwość najnowsze odkrycia medycyny oraz są dowodem na to, że diagnoza nie musi być wyrokiem. 

Prawdziwe świadectwo objawienia

Pamiętnik Christy Wilson Beam zatytuowany Cuda z nieba: nadzwyczajna historia Annabel Beam przewraca do góry nogami nasze spojrzenie zarówno na religię, jak i naukę. Dla wielu czytelników zdumiewający jest opisywany przypadek niewytłumaczalnego uzdrowienia, którego doświadcza bohaterka powieści. Dziesięciolatka za życia otrzymuje możliwość odwiedzenia nieba, a sam Stwórca odmienia jej los. Powieść czyta się jednym tchem i jest zdecydowanie warta polecenia. Co więcej, to świetna lektura dla całej rodziny. Warto rozmawiać z dziećmi na tak trudne tematy jak choroba, ból i cierpienie. 

Wyjątkowa historia na ekranach kin

Cuda z nieba doczekały się również adaptacji filmowej. Sony Pictures Entertainment zekranizował powieść Ch. W. Beam w 2016 roku. W produkcji wyreżyserowanej przez Patricię Riggen zagrały m.in. Jennifer Garner i Kylie Rogers. Film otrzymał mieszane opinie krytyków,  jednak przez publiczność opisywany jest jako inspirujący, dający nadzieję, a także ciepły i zabawny.