Telefon komórkowy stał się nieodłącznym towarzyszem naszego życia. Zabieramy go, idąc na uczelnię lub do pracy, korzystamy z niego podczas jazdy miejskim autobusem albo w poczekalni do lekarza. Zrozumiałe zatem, że także w samochodzie chcemy mieć go ze sobą.

Sprawdzanie połączeń przychodzących

Aby korzystać z telefonu komórkowego w aucie, musimy być pewni, że robimy to w sposób bezpieczny i nie stwarzamy zagrożenia dla siebie i innych kierujących. W tym właśnie celu stworzono uchwyt samochodowy, który możemy zamocować na wewnętrznej stronie szyby lub kratce od nawiewu. Może się on przydać, jeśli z jakiś – zawodowych czy osobistych – powodów w przypadku połączenia przychodzącego musimy od razu wiedzieć, kto do nas dzwoni. Wtedy, zamiast wydobywania telefon z ciasnej kieszeni, wystarczy rzut oka na wyświetlacz i od razu wiemy, czy włączać zestaw głośnomówiący, czy nie.

Nagrywanie przejazdu

Telefon komórkowy umieszczony w uchwycie samochodowym może nam także posłużyć do rejestrowania trasy przejazdu i nagrywania zdarzeń na drodze. Trudno przewidzieć, co stanie się podczas podróżowania autem – czy będziemy świadkami albo uczestnikami kolizji drogowej albo zdarzy się jakiś drogowy cud w rodzaju przejazdu przez przejście dla pieszych rowerzysty, który w ostatniej chwili unika potrącenia przez ciężarówkę. Wówczas będziemy mogli zamieścić filmik w Internecie ku przestrodze innych kierujących. Zaś w przypadku naszego zderzenia z innym autem lub obiektem – którego oczywiście zawsze chcemy uniknąć – nagranie z tego zajścia pomoże ustalić, po czyjej stronie leży wina.

Ustalanie trasy przejazdu

W uchwycie samochodowym możemy także umieścić ekran, na którym wyświetlana jest trasa dojazdu do miejsca, w które zmierzamy. Wówczas plan miejscowości, po której się poruszamy, będziemy mieli przed oczami,. Zaś w razie konieczności skorygowania trasy, sprawnie poprawimy ją rysikiem na ekranie, stojąc na skrzyżowaniu i czekając na zielone światło. Uchwyt samochodowy jest nieraz bardzo przydatnym uzupełnieniem wyposażenia naszego samochodu. Warto przekonać się samemu o jego zaletach.