Gdy korzystasz z najtańszych wycieraczek z marketu, nie musisz przesadnie dbać o ich stan techniczny, bo i tak po kilku miesiącach będziesz musiał wymienić je na nowe. W nieco innej sytuacji znajdują się właściciele aut, którzy nie oszczędzają na wycieraczkach, inwestując w ich nieco droższe modele tj. bezprzegubowe wycieraczki Bosch. Wycieraczki tego typu kosztują średnio kilkadziesiąt złotych, a zatem ich częsta wymiana może być naprawdę uciążliwa finansowo dla statystycznego kierowcy. Dlatego osoby inwestujące w dobre jakościowo, markowe wycieraczki samochodowe, powinny o nie odpowiednio zadbać. Jak to zrobić?

bosh wycieraczkiPielęgnacja wycieraczek latem

W czasie lata największym wrogiem wycieraczek Boscha i wszystkich innych wycieraczek samochodowych jest słońce, owady i ptasie odchody. Jeśli samochód parkujemy pod chmurką, w słońcu, pamiętajmy o uniesieniu wycieraczek do góry, tak by wycieraczki nie dotykały szyby auta. Dzięki temu gumy się zbyt mocno nie nagrzeją i nie odkształcą. Uważajmy także na zaschnięte na szybie ptasie odchody. Gdy przejedziemy po nich piórem wycieraczki, możemy uszkodzić gumę. Dlatego przed uruchomieniem wycieraczki powinniśmy wcześniej obficie zmoczyć szybę wodą. Gdy samochód stoi na ulicy przez dłuższy okres czasu, zanim uruchomimy wycieraczki warto przetrzeć ich powierzchnię wilgotną ściereczką. Tego typu czynności warto wykonać zwłaszcza wtedy, gdy używamy droższych wycieraczek znanej marki tj. Bosch. Wycieraczki dzięki tego typu zabiegom przez dłuższy czas zachowają wysoką sprawność działania.

Ochrona wycieraczek zimą

W czasie zimy największym wrogiem wycieraczek jest mróz. Gdy wycieraczka przymarznie do szyby nie odrywaj jej na siłę, bo uszkodzisz gumę lub wygniesz całe pióro. Przymarzniętą wycieraczkę możemy spryskać płynem odmrażającym lub poczekać aż zadziała samochodowa wentylacja, która podgrzeje szybę w aucie. Pamiętaj, przy dużej wilgotności i mrozie do szyby przymarznie wycieraczka każdej marki, także Bosch. Wycieraczki odrywane na siłę szybko ulegną uszkodzeniu i będziesz musiał wymienić je na nowe, a to w przypadku wycieraczek markowych zawsze sporo kosztuje.