Dodatki do garnituru

Czy tylko garnitur starczy, aby wyglądać elegancko i zarazem modnie? Garnitur to jeden z głównych elementów ubioru, który będzie odwzorowywał klasę i elegancję, jednak dobierając do niego kilka dodatków, będziemy mogli stworzyć zarazem bardzo modną stylizację. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, które dodatki powinny znaleźć się w stylizacji z garniturem, aby na uroczystym balu, czy spotkaniu biznesowym nie popełnić faux-pas. Wskażemy również akcesoria, gdzie Twój wygląd zyska na designie.

Skarpetki

eleganckie spodnie męskie

Bardzo częstym błędem popełnianym przez panów jest zły dobór męskich skarpetek. Aby eleganckie spodnie męskie wyglądały z klasą, należy pamiętać o ubraniu długich skarpet. Skąd się wziął wymóg długich skarpet? Panowie podczas siedzenia przy stole bardzo często nie zdają sobie sprawy, że spodnie poprzez zgięcie ich materiału w czasie siedzenia na krześle, podnoszą się, odkrywając przy tym męską goleń. Wygląda to bardzo nieelegancko oraz mało estetycznie. Zatem, aby eleganckie spodnie męskie pomimo swojego dopasowania do sylwetki nie odkrywały nóg panów, postawmy na specjalną długość skarpet, najlepiej w kolorze garnituru. To pozwoli, że skarpetki nie będą się wyróżniać na tle wizytowego stroju.

Krawat

To dodatek ponadczasowy, który jest niezbędnym dodatkiem do białej koszuli. Od wielu lat ma swoje stałe miejsce w modzie, gdzie jego postać jest niekwestionowana. Szerokość krawata powinna być dobrana do rozmiarów klap męskiej marynarki, aby wszystko do siebie harmonijnie pasowało. Dla bardziej ekskluzywnego wyglądu polecamy wybrać krawat wykonany z jedwabiu. Jedwab posiada delikatny połysk, który elegancko zgrywa się z całością wizytowego męskiego ubioru. Krawat z jedwabiu zakłada się na bardziej uroczyste przyjęcia, najlepiej wykonany z jednego koloru. Kolorowe męskie krawaty sprawdzą się na mniejsze okoliczności, gdzie atmosfera nie będzie aż tak wystawna oraz formalna. W tym przypadku możemy pozwolić sobie na krawaty kolorowe lub pokryte ciekawymi wzorami.

Poszetka

To kawałek materiału w kształcie chusteczki, która służy tylko i wyłącznie w celach ozdobnych. Poszetka umieszczona jest w lewej kieszonce po stronie marynarki w tak zwanej brustaszce. Poszetka powinna być wykonana z jedwabiu, podobnie jak krawat dobrany do garnituru. Aby komponował się z całą stylizacją, polecamy wybrać poszewkę w tym samym materiale i kolorze co krawat, aby razem tworzyły spójną całość. Na mniej odświętne okazje możemy pozwolić sobie na dobór poszetki w wielu kolorach oraz w różnych ciekawych wzorach, które staną się głównym punktem na naszy garniturze.