Z babcią i dziadkiem zazwyczaj wiążemy mnóstwo przyjemnych wspomnień z okresu dzieciństwa. Bardzo często to dziadkowie zajmowali się opieką nad nami w czasie, gdy rodzice byli w pracy. Wraz z upływem lat coraz bardziej doceniamy czas i zaangażowanie, które włożyli w nasze wychowanie. Każdy zdaje sobie sprawę z nieuchronności czasu, dlatego stara się spędzać z babcią i dziadkiem jak najwięcej czasu. Przykładamy się także coraz bardziej do każdych urodzin oraz dnia babci i dziadka. Co roku szukamy prezentu, który wywoła uśmiech na ich twarzy. Dobrą propozycją mogą być kosmetyki takie jak woda kolońska i brylantyna do włosów dla dziadka oraz perfumy i eleganckie mydło dla babci.

Kosmetyki dla niego

prezent dla dziadka

Wybierając preparaty dla dziadka warto kierować się sentymentem. Z pewnością oryginalna brylantyna do włosów przypomni mu czasy młodości. Dawniej stanowiła główny środek do pielęgnacji męskiej fryzury, żele i specjalne gumy były jeszcze niedostępne. Poza brylantyną do włosów warto postawić na klasykę także w kwestii wody kolońskiej. Na rynku wciąż jest dostępnych wiele zapachów, które dziadek z pewnością zna z młodości. Przykładem takiej firmy może być Old Spice, której kosmetyki królowały przed laty w polskich sklepach. Z pewnością dziadek po użyciu brylantyny do włosów i klasycznej wody kolońskiej poczuje się prawdziwie elegancko. Na pewno zrobi na babci duże wrażenie swoją prezencją.

I dla niej

Podobnie jak w przypadku kosmetyków dla dziadka, gdzie proponowana była tradycyjna brylantyna do włosów, tak samo w prezencie dla babci warto postawić na tradycyjne preparaty. Bardzo dobrą propozycją będą akcesoria do kąpieli. Relaks w wannie z pewnością pozwoli na chwilę zapomnieć o trudach codzienności. Oryginalne sole do kąpieli dobrze oczyszczają i energetyzują ciało. Do zestawu warto dołączyć naturalne mydło, które ostatnio zdobywa ogromną popularność. W wielu centrach handlowych można spotkać sklepy sprzedające ręcznie robione mydełka. Ich zaletą jest nie tylko wspaniały zapach, ale również naturalny skład, który nie zawiera żadnych substancji groźnych dla skóry. Paczkę prezentów mogą uzupełnić eleganckie perfumy. Wcześniej należy jednak popatrzeć, jakich babcia używa na co dzień albo poprosić mamę o poradę. Taka odrobina luksusu z pewnością zostanie przez nią doceniona i odebrana z przyjemnością. Warto zaproponować dziadkowie, żeby zaprosił babcię na elegancką kolację, będzie doskonałą okazją do przetestowania nowo otrzymanych kosmetyków.