Rozwój nowoczesnych technologii towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Najlepiej o tym fakcie świadczy produkt znanego producenta Yuneec, którego specjalnością okazała się produkcja napędzanych elektrycznie statków powietrznych. Te paralotnie wręcz zrewolucjonizowały współczesny rynek, czego przykładem jest model E-Pac.

Co wpływa na atrakcyjność tego urządzenia? Przede wszystkim jego sportowy design oraz ultralekka waga. Centralną częścią paralotni Yuneec jest silnik, którego waga nie przekracza 4 kilogramów, podczas gdy ciężar całego urządzenia to blisko 30 kilogramów. Konstruktorami i wykonawcami tego drona byli młodzi inżynierowie oraz lotnicy, którzy każdego dnia w swojej pracy napotykali na systemy umożliwiające swobodne latanie. Twórcy tego urządzenia zgodnym chórem przyznają, że jego wynalezienie jest prawdziwą rewolucją w dziedzinie prywatnego lotnictwa.

yuneec

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, silnik napędzany jest energią elektryczną. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że jest to rozwiązanie ekologiczne i przyjazne środowisku naturalnemu, czego nie można powiedzieć o ropie naftowej. Elektryczny silnik Yuneec charakteryzuje się jeszcze innymi zaletami, do których zaliczyć należy małe natężenie hałasu, brak konieczności ciągle wykonywanych czynności konserwujących oraz nieskomplikowana, wręcz intuicyjna obsługa, polegająca na uruchomieniu jedynie jednego przycisku – bez potrzeby jego regulowania. Będąc przy kwestiach związanych z budową tego urządzenia, warto poświecić kilka słów akumulatorowi zasilającego silnik. Do pełnego naładowania wystarczy raptem 1,5 godziny, aby później móc cieszyć się przyjemnym, relaksującym 30-40 minutowym lotem w przestworzach. Choć długość lotu u niektórych może powodować niedosyt, w istocie jednak jest czasem pełnego odprężenia, czego nie można powiedzieć o dwugodzinnej, ale przepełnionej hałasami podróży.

Cały zestaw Yuneec E-Pac składa się z elektrycznego silnika, baterii i czaszy. Koszt jego zakupu wynosi 11 000 dolarów. Rzeczą, która również zasługuje na pochwałę są stosunkowo niewielkie rozmiary urządzenia. Z powodzeniem zmieszczą się do bagażnika samochodu, co niejako świadczy o kompaktowości i funkcjonalności całego sprzętu, który może towarzyszyć nam w każdej, nawet najodleglejszej wyprawie. Nawet tej, w którą wybieramy się w podróż samolotem lub pociągiem.

Nie ulega wątpliwości, że Yuneec E-Pac zyska sympatię zarówno tych osób, które są miłośnikami latania, jak również tych, którzy dbają o środowisko naturalne, w jakim żyjemy.