Każdy z nas kojarzy europalety, które są wykonane z drewnianych desek. Takie palety ułatwiają transportowanie towaru na magazynach i sklepach. Do tego celu służą wózki widłowe, które każdy z pewnością widział w akcji podczas zakupów w hipermarkecie.

Drewniane palety są stosowane w roli sztywnego podłoża. To na nich układa się wszystkie opakowania, pudła i produkty. Palety mają taką konstrukcję, która pozwala na bezproblemowy transport. Palety używane są nie tylko w magazynach, ale również w branży przewozowej. Wysyłka palet z produktami jest dużo łatwiejsza niż układanie ręczne każdego kartonu ręcznie.

Wysyłkę palet oferuje wiele kurierów, większość z nich można znaleźć na http://tuwysylam.pl/

Europaleta to wymysł dość stary, a jego historia sięga aż 1950 roku. Wtedy to stworzono jej optymalny rozmiar, który umożliwiał wózkom widłowym swobodne dopasowanie i transport poszczególnych egzemplarzy. Wysyłka palet stała się znacznie łatwiejsza, ponieważ palety pasowały do różnych pojazdów magazynowych stosowanych przez sklepy. Model europalet znany kilkadziesiąt lat temu uległ kilku modyfikacjom, w efekcie czego dzisiaj istnieją trzy podstawowe modele oraz dedykowane im nadstawki. Te dodatkowe nadstawki mają za zadanie chronić produkty, które są ułożone na palecie. Dzięki nim drobniejsze rzeczy nie zsuwają się podczas transportu. Niektóre palety są bardziej rozbudowane, wykonane z aluminium i mają określoną rolę.