Wnętrze salonu powinno oddawać charakter całego mieszkania. Dobrze, jeżeli jest urządzone w nowoczesnym, modnym stylu. Najpopularniejsze rozwiązania projektantów wnętrz w kwestii salonu skupiają się na dwóch kwestiach: albo salon pozbawiony jest mebli, a służy jedynie przyjmowaniu gości i spożywaniu posiłków albo salon traktowany jest jako część składowa mieszkania i meblowany zgodnie z zamysłem projektanta.

Witryna, a może meblościanka?

Jakie modne meble wybrać do salonu?Jeżeli decydujemy się na drugie z proponowanych rozwiązań, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę panujące trendy. Niegdyś w salonie znajdowały się ciężkie meblościanki, które zwykle wypełniały sporą część jego powierzchni. Współczesne rozwiązania są jednak zgoła inne. W salonie powinno pozostać jak najwięcej wolnej przestrzeni, która służyć może jako miejsce do zabawy dla dzieci czy miejsce, w którym przyjmować można gości. Jeżeli zatem chcemy zdecydować się na meblościankę, to powinna ona z wdziękiem wtapiać się w ściany salonu. Dobrym rozwiązaniem są także witryny, w których umieścić można różnego rodzaju ozdoby, jednak należy pamiętać o tym, aby nie było ich za dużo tak, żeby nie przytłoczyły całości wnętrza. Innym pomysłem na gustowny mebel jest komoda, w której pomieścić można sporo rzeczy osobistych, a dodatkowo stanowi ona ozdobę sama w sobie. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się meble biały połysk do salonu

Kolor ma znaczenie

Dobierając kolor mebli do mieszkania można postawić na rozwiązania mieszane, jednak w większości przypadków dobrze jest trzymać się jednej barwy. Biały kolor stał się bardzo modny, a dzięki nowoczesnym rozwiązaniom jest on odporny na działanie promieni słonecznych i szarzenie czy żółcenie. Meble biały połysk do salonu można spotkać w wielu katalogach firm specjalizujących się w wykończaniach wnętrz. Co więcej, meble biały połysk do salonu są stosunkowo łatwe w utrzymaniu, gdyż ze względu na kolor dobrze jest je czyścić suchą szmatką. Nie wszyscy jednak lubią biały kolor na tyle, aby dekorować mieszkanie meblami białymi. Dla takich osób dobrym rozwiązaniem są meble w jasnych kolorach, takich jak szarości czy beże. Z mody wychodzą już różne struktury drewniane, które być może powrócą do łask w kolejnych sezonach, jednak najprawdopodobniej będą one przełamane jakimiś zdecydowanymi kolorami. W sklepach dostępne są także meble w różnego rodzaju wzory, jednak przed ich zakupem warto zastanowić się czy będą one pasować do całości mieszkania lub chociażby koloru ścian w salonie. Przerost formy nad treścią nie jest bowiem w tym przypadku pożądany.