Współcześnie usługi księgowe dla firm bardzo często realizowane są przez wyspecjalizowane podmioty nazywane biurami rachunkowymi. Z usług takich podmiotów korzystają małe i średnie firmy, a nierzadko również duże przedsiębiorstwa zatrudniające kilkadziesiąt osób. Co ciekawe, prowadzenie księgowości biurom rachunkowym zlecają nawet firmy prowadzące księgi rachunkowe (księgi handlowe), mające wiele różnych rozliczeń z Urzędami Skarbowymi i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Taka delegacja pracy zwyczajnie się opłaca. Zlecając księgowość w Warszawie można liczyć na znacznie niższe koszty funkcjonowania firmy – nie trzeba zatrudniać księgowej, płaci się jedynie miesięczny abonament przypisany do konkretnego zakresu usług księgowych.

księgowość w warszawie

Księgowość nowych czasów

Zlecona księgowość w Warszawie lub dowolnie innym mieście jest sposobem na zaoszczędzenie sporej kwoty pieniędzy. Nie trzeba płacić pensji księgowej, nie trzeba zatrudniać kogoś, kto zajmie się obsługą kadr czy prowadzeniem bieżącej korespondencji urzędowej. Wynajmując biuro rachunkowe przedsiębiorca może skupić się na podstawowej działalności i na zarabianiu pieniędzy. Wszystkimi sprawami związanymi z rachunkami, podatkami, pensjami pracowników i rozliczeniami z ZUS, zajmuje się zatrudnione do tego celu biuro rachunkowe. Tak więc prócz oszczędności, wynikającej z obniżenia kosztów prowadzenia księgowości w firmie, dochodzi jeszcze kwestia oszczędności czasu, gdy takie rozliczenia prowadzimy samodzielnie. Warto również pamiętać, że takie usługi jak księgowość w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu lub gdziekolwiek indziej, realizowane są przez osoby dysponujące odpowiednią wiedzą, wykształceniem i uprawnieniami. Zlecając realizację usług księgowych zewnętrznej firmie, przedsiębiorca może być pewien, że wszystkie rozliczenia będą prowadzone poprawnie, zgodnie z najnowszymi wersjami obowiązujących w danym momencie przepisów polskiego prawa. Zlecenie księgowości zmniejsza ryzyko popełnienia błędu w rozliczeniach podatkowych, a nawet jeśli do takiego błędu dojdzie, biura rachunkowe są od takich błędów ubezpieczone i z ubezpieczenia pokrywane są koszty ewentualnej pomyłki i wynikającej z niej kary – mandatu lub grzywny.

Jeden mały szkopuł

Jedynym minusem zlecenia usług księgowych komuś z zewnątrz, jest konieczność ponoszenia dodatkowej, comiesięcznej opłaty. Jeśli jest to działalność jednoosobowa, taki koszt będzie jednak niewielki. Każdy musi samodzielnie ocenić, czy bardziej opłaca mu się zapłacić niewielki miesięczny abonament i mieć spokój, jeśli chodzi o rozliczenia finansowe firmy, czy też lepiej zaoszczędzić i poświęcić dodatkowy czas na osobiste rozliczanie podatków.