Piwo wykonane samodzielnie w domu ma zupełnie inny smak, niż sklepowe napoje. Dzieje się tak dlatego, że jest wykonywane „uczciwie”, czyli z wysokiej jakości półproduktów. Zaletą warzenia własnego piwa jest możliwość sterowania smakiem i dodawanie składników, które najbardziej odpowiadają naszemu gustowi. Dzięki temu, domowy piwowar może samodzielnie stworzyć piwo, które będzie smakować mu w stu procentach.

Piwo domowe wymaga czasu i cierpliwości, którego brakuje dużym koncernom. Dlatego też smak tych napojów tak bardzo się od siebie różni. Wykonanie piwa od samego początku i z wykorzystaniem starych receptur jest zdecydowanie zarezerwowane dla prawdziwych pasjonatów, którzy w warzeniu upatrują raczej formę hobby i zabawy. Dla całej reszty istnieje szereg ułatwień, np. brewkity, z których to można wykonać każdy rodzaj piwa, wedle własnego uznania i gustu. Brewkity to po prostu prostsza wersja warzenia, która jest idealna do stosowania w domowych warunkach. Jest to rozwiązanie wygodne, a przy tym najbardziej realne biorąc pod uwagę warunki lokalowe współczesnego mieszkańca blokowisk. Brewkit to najlepszy przyjaciel każdego, kto chce rozpocząć swoją przygodę z piwowarstwem, ale jeszcze nie wie na ten temat zbyt dużo.

brewkity

Początkujący często sięgają po brewkity z niższej półki, czyli po prostu te najtańsze. Dzięki takim zestawom wszyscy „nieopierzeni” w tym temacie mogą uczyć się na własnych błędach stosunkowo niskim kosztem. Jednak piwo z takich brewkitów nie będzie wysokiej jakości i raczej trudno będzie nam pochwalić się nim przed gośćmi, którzy wiedzą co nieco o tym trunku. Niektórzy decydują się też na zestawy, które zawierają od razu cukier. W przypadku takich brewkitów nie trzeba martwić się w zasadzie o nic- wystarczy podgrzać zawartość, przelać ją następnie do fermentatora i dodać syrop. To zdecydowanie najprostsza, najłatwiejszą i najmniej wymagająca metoda produkcji piwa. Trzeba się jednak przygotować na to, że brewkity zwierające cukier mogą dawać „bimbrowy” posmak w gotowym piwie.