Niektóre kobiety uwielbiają kosmetyczne nowinki, chętnie czytają kosmetyczne blogi, oglądają tutoriale z makijażami. Inne natomiast traktują makijaż całkowicie warsztatowo na zasadzie, że trzeba go zrobić i mieć z głowy wygląd na cały dzień. Dla obydwu tych grup powstały kosmetyki i akcesoria makijażowe, które mają ułatwić i umilić codzienny makijaż. Coraz więcej firm kosmetycznych wymyśla kosmetyki i dodatki, które spełniają wiele funkcji: nawilżają, matują, rozświetlają, podkręcają, wydłużają, utrwalają. Reklamy kosmetyków aż krzyczą z ekranów i bilbordów o skuteczności pomadki czy podkładu. Trudno zdecydować się na konkretny kosmetyk, kiedy drogeryjne półki wypchane są różnego rodzaju mazidłami w różnych cenach. W makijażu, tak jak i we wszystkim, należy zachować odpowiedni umiar. Czy rzeczywiście są Ci potrzebne aż cztery podkłady i 2 rozświetlacze? Warto inwestować w konkretne i dobrej jakości kosmetyki i akcesoria, na przykład pędzle Hakuro. Są kosmetyki i dodatki makijażowe, które powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety.

Kosmetyczne minimum

Nie trzeba wcale użyć od razu 10 różnych kosmetyków, by wyglądać dobrze. Są takie, które mają właściwości pielęgnacyjne i upiększające, a do tego sprawdzą się w każdej sytuacji.pędzle Hakuro

  • Podkład i korektor. To dzięki nim Twoja cera będzie gładka, jednolita, rozświetlona, znikną cienie pod oczami i niedoskonałości. Warto pamiętać, że dobrze dobrany kolor podkładu to już połowa sukcesu w makijażu codziennym i wieczorowym.
  • Kredka, tusz lub żel do brwi. Nie musisz mieć czterech kosmetyków do brwi, ale ich podkreślenie doda twarzy wyrazu, dlatego warto zaopatrzyć się w ten, który będzie dla Ciebie łatwy i praktyczny w aplikacji.
  • Róż i rozświetlacz. Róż doda twarzy dziewczęcej świeżości, dzięki niemu będziesz wyglądać młodziej, a rozświetlacz świetnie podkreśli górną powiekę, rozświetli kąciki oczu i doda blasku szczytom kości policzkowych.
  • Pomadka lub błyszczyk. Podkreślone usta wyglądają bardzo kobieco. Warunek jest jeden: jeśli decydujesz się na mocny makijaż oczu, to postaw na delikatne usta i odwrotnie: mocne usta to dyskretny makijaż oczu.

W makijażu bardzo ważną rolę spełniają akcesoria takie jak pędzle Hakuro. Dobrej jakości pędzle pozwolą na wykonanie szybkiego i trwałego makijażu, który będzie wyglądać pięknie i elegancko. Pędzle do makijażu to nie tylko pędzel do sypkiego pudru. Warto wyposażyć się w różne pędzle na poszczególne części twarzy i potestować ich możliwości w trakcie malowania twarzy. Pędzle działają cuda!