Lato jest szczególnym okresem, w którym stawiamy przede wszystkim na nasz komfort, również cieplny. Z tego powodu bardzo często wybieramy ubrania, których nie założylibyśmy o innej porze roku, a które wyglądają dobrze tylko przy słonecznej pogodzie. To samo dotyczy skarpetek, które często są tematem zaniedbywanym i traktowanym po macoszemu – a niesłusznie! Okazuje się bowiem, że to po skarpetkach wielu z nas ocenia drugą osobę. Umiejętność dobrego dopasowania tego elementu garderoby do stroju jest niezwykle istotne, aby wyglądać gustownie i dobrze wpisywać się w otoczenie. Sprawdźmy zatem, kiedy sprawdzą się skarpetki stopki, a kiedy lepiej będzie zainwestować w inne rodzaje skarpetek, a także, jakie są ogólne zasady ich noszenia.

Eleganckie stylizacje

W przypadku panów do wszystkich stylizacji z garniturem w roli głównej wybrane powinny być wysokie skarpetki – i nie ma od tej reguły żadnych odstępstw. W przypadku kobiet dobrą alternatywą do długich spodni w kant będą skarpetki stopki z nylonu albo podkolanówki. Nie należy jednak zakładać ich do żadnego rodzaju odsłoniętego obuwia.

Sportowe przeznaczenie

W przypadku, gdy szukamy skarpetek do zadań sportowych, wybór jest obecnie dość różnorodny. Zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn można dobrać skarpetki stopki o właściwościach antybakteryjnych czy zapobiegających nadmiernemu poceniu. Będą one jednak pasować do butów o niskich cholewkach. W przypadku wysokiego obuwia trekkingowego lepiej jest wybrać adekwatnie wysokie skarpetki, które uchronią okolice kostki przed otarciami.

Wybór na co dzień

W przypadku obuwia noszonego na co dzień sprawa jest dość prosta. Skarpetki stopki, widoczne znad butów, będą pasowały m.in. do tenisówek czy męskich mokasynów; równie dobrze do nich możemy nie nosić żadnych skarpetek, jeśli tak będzie nam wygodnie. Do balerinek lepiej jest wybrać taki rodzaj skarpetek stopek, którego nie zauważymy ponad cholewką. Z kolei do klapek w przypadku przedstawicieli obu płci nie dobieramy żadnych skarpetek – nie wygląda to elegancko, a co więcej, zupełnie nie jest potrzebne.